Тарифи на електроенергію в Україні будуть як у багатих європейських країнах, - Попенко

Автор: Марченко Любов

Уряд має намір уже найближчим часом підвищити тариф на електроенергію для населення. Остаточної цифри ще немає, але в планах є підвищення до 3,5 грн/кВт-год. Якщо його підвищать таким чином, то за вартістю електроенергії для населення Україна наздожене такі європейські країни, як Норвегія, Угорщина та Сербія.

Тарифи на електроенергію в Україні будуть як у багатих європейських країнах, - Попенко - today.ua

Такими міркуваннями поділився у своєму Telegram-каналі експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко.

Отже, якщо кіловат-година для українців вартуватиме 3,5 грн, то це вже практично буде європейська ціна. Крім сербів, угорців та норвежців, аналогічну ціну за електрику платять і поляки. Щоправда, за умови, якщо їхнє місячне споживання не перевищує 175 кВт-год. Приблизно стільки ж споживає і 80% українських сімей.  

Проте в усіх цих країнах люди отримують значно вищі зарплати, ніж в Україні. А отже, виставляти нам таку саму ціну за електрику трохи некоректно.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

"Таке підвищення тарифів призведе до того, що вартість електроенергії в Україні буде порівнянною або навіть вищою, ніж у деяких європейських країнах, таких як Норвегія, Сербія та Угорщина", - каже Попенко.

Тарифи на електроенергію в Україні будуть як у багатих європейських країнах, - Попенко

У сербів, угорців та поляків зарплати утричі вищі за українські, а у Норвегії взагалі заробляють удесятеро більше, зауважив експерт. Отже Україні з її мінімалкою, яка дорівнює 165 доларів (після виплати податків) не варто було б тягатися в тарифах із європейськими країнами.

На сьогодні українці можуть за свою зарплату купити найменшу кількість кВт-год серед усіх європейців. Це зветься енергетичною бідністю, і є одним із індикаторів бідності населення. Вже зараз багато українських сімей із останніх ресурсів оплачують комуналку. А дехто вже й бере кредити на те, щоб оплатити вартість комунальних послуг. А з новим тарифом багато сімей взагалі почнуть користуватись електроенергією лише дозовано - погодинно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та навряд чи такі міркування стануть на заваді українській владі, яка зараз думає, за які кошти відновлювати потрощену енергосистему. Отже тариф для населення, очевидно, зросте вже найближчим часом.

Нагадаємо, у Міненерго заявили, що тариф на електроенергію для населення будуть коригувати. Звісно, у бік підвищення.