У Польщі скоротили соціальну підтримку біженців з України

Автор: Ольга Березовська

Польський Сейм вніс зміни до закону про допомогу біженцям з України. У зв'язку із цим правила для українських громадян, які виїхали до сусідньої країни у пошуках притулку, змінилися.

У Польщі скоротили соціальну підтримку біженців з України - today.ua

Польський парламент схвалив поправки до закону "Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території України". Законопроєкт передбачає продовження терміну перебування українських біженців у Польщі до 30 вересня 2025 року.

Крім того, у документі сказано про посилення правил, що стосуються отримання соціальної підтримки. Наразі українцям необхідно пред'являти паспорт, щоб отримати певні пільги.

У законопроєкті йдеться, що одноразова виплата у розмірі 300 злотих припиняється. Водночас українські біженці все ще можуть отримати грошову допомогу на дитину "800+", але лише у тому випадку, якщо юний українець навчається у школі.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Також скасовується компенсація власникам приватного житла, де живуть українці, та запроваджуються нові правила підтвердження особи для отримання PESEL – необхідно буде надати дійсний проїзний документ.

У Польщі скоротили соціальну підтримку біженців з України

Зміни торкнуться і фінансування підтримки у вигляді харчування та проживання для громадян України, які перебувають у скрутному матеріальному становищі. Воно буде можливим лише у разі підписання договору з місцевими органами самоврядування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після того, як поправки набудуть чинності, а станеться це 1 липня 2024 року, українським біженцям буде надано ширший доступ до сімейних, медичних та соціальних виплат від ZUS.

Нагадаємо також про те, що в одній із європейських країн заговорили про депортацію українських чоловіків.

Головне