У Польщі мають намір обмежити пільги військовозобов'язаним українцям

Автор: Корнєєв Ігор

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловився щодо пільг для військовозобов'язаних українців. На його думку, Європейський Союз має ухвалити колегіальне рішення щодо їх обмеження.

У Польщі мають намір обмежити пільги військовозобов'язаним українцям - today.ua

Глава польського зовнішньополітичного відомства вважає, що Україна має ухвалити рішення, що їй робити з військовозобов'язаними громадянами, які сьогодні перебувають за кордоном.

В інтерв'ю виданню The Guardian він заявив, що надання їм пільг у Європі може бути поставлене під сумнів.

"Я точно не вірю в те, що існує право людини отримувати соціальне страхування за те, що вона ухиляється від призову. Ті люди, які воюють на фронті, також мають права людини", - наголосив дипломат.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Сікорський заявив, що це питання має розглядатись на рівні Євросоюзу. Якщо Польща почне в односторонньому порядку позбавляти пільг українських громадян, які підлягають призову, вони, за словами глави МЗС цієї країни, просто звернуться за пільгами до інших держав ЄС.

Тому, на думку Радослава Сікорського, Європейський Союз має ухвалити колегіальне рішення з цього питання.

У Польщі мають намір обмежити пільги військовозобов'язаним українцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після ухвалення в Україні нового закону про мобілізацію, позиція Польщі щодо військовозобов'язаних українців кілька разів змінювалася. Спочатку Варшава заявила, що готова допомогти Україні у поверненні таких громадян, проте пізніше надала їм можливість тимчасово перебувати на території Польщі без паспортів.

Це сталося на тлі обмеження надання консульських послуг українцям за кордоном. Нагадаємо, в МЗС України заявили, що такі послуги не надаватимуться громадянам, які особисто не приїдуть до країни, щоб стати на військовий облік.