Чоловікам, які втекли за кордон, обмежили послуги у консульствах України: заява Кулеби

Автор: Леся Ловіцька

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив заяву про призупинення надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. Він назвав це справедливим рішенням щодо тих, хто не поспішає захищати державу під час війни.

Чоловікам, які втекли за кордон, обмежили послуги у консульствах України: заява Кулеби - today.ua

Чиновник повідомив про це на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter). Він заявив, що пріоритетом МЗС завжди буде захист прав та інтересів українців. Однак за умов повномасштабної російської агресії важливо вберегти Батьківщину від знищення.

Кулеба зазначив, що раніше чоловіки призовного віку, які втекли за кордон та показали, що питання виживання України їх не стосується, потім хочуть отримати державні послуги. Так більше не вийде, бо в нашій країні триває кровопролитна війна.

Чоловікам, які втекли за кордон, обмежили послуги у консульствах України: заява Кулеби

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Вказано, що обов'язок оновлювати документи у ТЦК діяв і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

"Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому отримуватиме послуги від цієї держави, то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", - наголосив глава МЗС.

Чоловікам, які втекли за кордон, обмежили послуги у консульствах України: заява Кулеби

Також повідомляється, що відомство незабаром надасть уточнені роз'яснення щодо процедури отримання консульських послуг для чоловіків призовного віку в закордонних дипломатичних установах у зв'язку з ухваленням нового закону про мобілізацію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У ДП "Документ" уточнили, що подання заяв-анкет на оформлення паспортних документів проводиться у звичайному режимі. Доступна видача паспортів для дітей віком до 12 років - у зв'язку з відсутністю необхідності біометричної верифікації.

Раніше повідомлялося, що чоловіків в Україні бронюватимуть від мобілізації через "Дію" – про це повідомили у Кабміні.