У ПФУ зробили заяву щодо індексації мінімальної пенсії

Автор: Марченко Любов

Уже за тиждень, у березні, в Україні відбудеться індексація пенсій. Розрахункові пенсії громадян будуть проіндексовані на 7,9%. Водночас мінімальна пенсія, яку зазвичай перераховують за іншими правилами, також цього року зміниться з березня.

У ПФУ зробили заяву щодо індексації мінімальної пенсії - today.ua

Про це повідомили в ПФУ у відповіді на запитання одного з пенсіонерів.

Чоловік пише, що він отримує пенсію за віком. При цьому її розмір - мінімальний. У зв'язку з цим він цікавиться, чи зміниться його пенсія в березні з індексацією.

"Я пенсіонер, отримую пенсію за віком у розмірі 2093 грн. Чи буде проведено перерахунок пенсії з початку 2024 року у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян?", - запитує пенсіонер.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Таким чином, пенсіонер отримує мінімальну пенсію за віком. Зазвичай вона дорівнює прожитковому мінімуму. Раніше, до початку 2024 року, розмір прожиткового мінімуму для осіб пенсійного віку становив 2093 гривні.

У ПФУ зробили заяву щодо індексації мінімальної пенсії

Однак із 1 січня нинішнього року в Україні підвищено показник прожиткового мінімуму, зокрема й для вікової групи, до якої належить більшість українських пенсіонерів. Отже, з початку поточного року ПМ зріс і став дорівнювати 2361 гривні.

Однак мінімальну пенсію не було підвищено з цієї дати. Її вирішено було підняти разом з усіма іншими пенсіями - з 1 березня 2024 року. Таким чином, з цієї дати розмір мінімальної пенсії дорівнюватиме 2 361 грнивню.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, з цієї ж дати українцям перерахують надбавки та оплати до пенсій, які залежать від розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

Нагадаємо, у мільйонів українців березнева індексація пенсій становитиме лише 100 гривень.