У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Автор: Марченко Любов

У березні в Україні відбудеться індексація пенсій. Виплати українцям проіндексують не на 13%, як обіцяли раніше, а тільки на 7,9%. При цьому з'ясувалося, що мільйони пенсіонерів отримають лише по 100 гривень надбавки.

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій - today.ua

А загалом, як стверджують в уряді, в середньому пенсії українців після індексації зростуть на 322 гривні, а сама середня пенсія становитиме 5717 гривень. Раніше передбачалося, що за індексації 13% вона сягне 6 тисяч.

Однак за рішенням уряду цьогоріч пенсії зростуть на скромніший відсоток. По суті, наявну пенсію помножать на коефіцієнт 1,079. Однак не поспішайте хапатися за калькулятор. Адже йдеться про розрахункову пенсію, а не про ту, з надбавками і доплатами, яку отримує більшість українців. Надбавки не індексуються. Тому реальний приріст пенсії буде меншим за 7,9%.

Крім того, як з'ясувалося, пенсіонерам, які вийшли на заслужений відпочинок із 2021 по 2023 рік, індексувати пенсію взагалі не будуть. Як "заохочувальний приз" їм обіцяють надбавку у 100 гривень.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Таким чином, уряд намагається хоч трохи вирівняти виплати громадян, які стали пенсіонерами давно, і тих, хто долучився до їхніх лав нещодавно. У перших - пенсії відчутно відстають. Причому з кожним роком цей розрив зростає. Тому в Кабміні вирішили цього року хоч якось виправити ситуацію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Утім, пенсії, призначені протягом останніх трьох років, не підлягають індексації згідно із законом. Тому їх могли б і взагалі не підвищувати. Щоправда, коли цей закон ухвалювали, навряд чи хтось розраховував, що буде війна, і що ціни на товари першої необхідності зростатимуть із такою завидною постійністю.

Нагадаємо, в Україні посилили умови для виходу на пенсію.