У ПФУ повідомили, скільки електроенергії можна використовувати для призначення субсидії

Автор: Леся Ловіцька

Українці, які претендують на субсидії, мають відповідати певним критеріям. Стало відомо, скільки електроенергії вони можуть використати на місяць.

У ПФУ повідомили, скільки електроенергії можна використовувати для призначення субсидії - today.ua

У прес-службі Пенсійного фонду нагадали, що норми на оплату послуг із постачання та розподілення електроенергії встановлені постановою Кабміном з 2014 року. Сім'я, яка розраховує на державну допомогу на оплату комунальних послуг, має їх враховувати.

Постачання електроенергії у будинках з електроплитами та централізованим постачанням гарячої води - 110 кВт/год на місяць на одну особу та додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім'ї на будинок. Максимально – 230 кВт/год на місяць.

Постачання електроенергії в будинках з газовими плитами з централізованим постачанням гарячої води - 70 кВт/год на місяць на одну людину та додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім'ї. Максимально – 190 кВт/г на місяць.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Постачання електроенергії в будинках без електричних плит, централізованого постачання холодної та гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт/год на місяць на одну особу та додатково 30 кВт/год на кожного іншого члена сім'ї. Максимально – 220 кВт/год на місяць.

Послуга з постачання електричної енергії в селах та селищах міського типу для українців, яким забезпечують безкоштовне освітлення житла – 30 кВт/год на особу на місяць.

Хто отримає субсидію у 2023 році

Допомога держави на оплату ЖКП призначають з місяця звернення за призначенням та до дати завершення опалювального сезону. Субсидія на опалювальний сезон розраховується з 1 жовтня по 30 квітня, а на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня.

Розрахунок житлової субсидії на опалювальний період 2023-2024 зроблять автоматично для всіх, кому вона призначена неопалюваний період 2023 року, а також тим, хто влітку мав нульовий розмір субсидії. Тобто громадянам не потрібно додатково звертатись за виплатою.

У ПФУ повідомили, скільки електроенергії можна використовувати для призначення субсидії

Які доходи враховують під час призначення субсидії

Право на субсидію мають українські родини, витрати яких на комунальні послуги перевищують 15% їх загального доходу. Він складається із заробітної плати, пенсії, стипендії (крім соціальної), грошового забезпечення військовослужбовців, соцвиплат, допомоги з безробіття, грошових переказів із-за кордону, дивідендів від цінних паперів, а також коштів, отриманих від оренди землі, продажу майна та інших джерел .

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При розрахунку житлової субсидії з жовтня 2023 року при розрахунку субсидії враховуватимуть доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали.

Раніше було названо міста, які в зимовий період ризикують залишитися без електроенергії та опалення.