У ПФУ назвали умови призначення пенсії військовослужбовцям: на які три види виплат можна розраховувати

Автор: Лобанова Єлизавета

Військовослужбовці в Україні мають окремі умови виходу на пенсію. Щоб вирушити на заслужений відпочинок раніше за інших, потрібно відповідати критеріям у законодавстві. У Пенсійному фонді нагадали, кому з військових та які види виплат належать на пенсії.

У ПФУ назвали умови призначення пенсії військовослужбовцям: на які три види виплат можна розраховувати  - today.ua

Відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII, військовослужбовці за наявності встановленої вислуги на військовій службі мають право на довічну пенсію за вислугу років.

До таких осіб належать громадяни, які проходили військову службу в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах та підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України, та деякі інші особи, які мають право на пенсію за цим Законом.

Пенсія вищезазначеним громадянам починає виплачуватись після їх звільнення зі служби.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

У ПФУ назвали умови призначення пенсії військовослужбовцям: на які три види виплат можна розраховувати

Зокрема, передбачено три види пенсій:

  • за вислугу років (незалежно від віку, за наявності вислуги 25 років і більше; при досягненні на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності 25 років та більше страхового стажу, з яких не менше 12 років 6 місяців складає військова служба чи служба в органах внутрішніх справ);
  • по інвалідності (якщо вона настала під час виконання службових обов'язків або під час проходження служби);
  • за втрату годувальника (призначається непрацездатним членам сім'ї, які перебували на утриманні військовослужбовців, померлих, загиблих або зниклих безвісти).

На пенсію за вислугою років мають право військовослужбовці, які мають на день звільнення вислугу 25 календарних років і досягли 45-річного віку.

Розмір пенсії у кожного військового різний, адже він залежить від його зарплатні на посаді, стажу, розміру додаткових винагород за всі роки служби.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У середньому, пенсія за вислугу років виплачується у розмірі 50-70% грошового забезпечення, залежно від тривалості вислуги. Пенсія з інвалідності становить 40-100% грошового забезпечення, залежно від групи та причини інвалідності, а в разі втрати годувальника розмір пенсійних виплат становитиме 30-70% на одного утриманця залежно від причини смерті.

Раніше у ПФУ розповіли, кому з українців можуть призупинити виплату пенсії.