Деяким українцям можуть призупинити виплату пенсії, - ПФУ

Автор: Марченко Любов

Українці мають вчасно повідомляти про зміни, які в них відбулися, щоб не втратити частину своєї пенсії. Це стосується нового працевлаштування, зміни паспорта, статусу або місця проживання. Крім того, у деяких випадках виплата пенсії може бути призупинена.

Деяким українцям можуть призупинити виплату пенсії, - ПФУ - today.ua

Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області.

Отже, якщо пенсіонер вийшов на роботу, він обов'язково має повідомити про це Пенсійний фонд. При цьому треба знати, що якщо він виходив на пенсію не за віком, а за вислугою років, і повернувся на ту саму роботу, яка дозволила йому вийти на пенсію раніше, то він втратить свою пенсійну виплату. Йому призупинять виплату пенсії доти, доки він не звільниться з цієї роботи.

Та якщо він влаштувався на роботу, яка не дає права на пільгову пенсію, то, як і раніше, отримуватиме і свою пенсію, і зарплату з нової роботи.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Крім того, при новому працевлаштуванні у будь-якому випадку відбуваються деякі зміни в порядку нарахування пенсії. Тому закон відводить пенсіонерам 10 днів для того, щоб повідомити про працевлаштування або, навпаки, повідомити, що вони звільнилися з роботи. Якщо пенсіонер цього не зробить вчасно або взагалі не повідомить про своє працевлаштування, то коли цей факт розкриється, з його пенсії вираховуватимуть переплату, яку він отримав, або йому можуть взагалі зупинити виплату пенсії.

Деяким українцям можуть призупинити виплату пенсії, - ПФУ

Крім того, у 10-денний термін слід повідомляти і про інші зміни:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи – підприємця;
  • придбання, зміну або припинення особливого статусу;
  • зміну місця проживання (реєстрації);
  • виїзд на постійне місце проживання за кордон;
  • отримання нового зразка паспорта громадянина України – ID-картки;
  • отримання нового паспорта у разі крадіжки чи втрати старого;
  • зміну прізвища, імені та по батькові (надається новий паспорт громадянина України, свідоцтво про шлюб або інший документ, на підставі якого відбулися зміни).

Щоб повідомити про ці зміни, не обов'язково особисто наносити візит до Пенсійного фонду. Про це можна інформувати через веб-портал ПФУ. Для цього потрібно зайти до розділу "Про пенсійне забезпечення" та потім відкрити пункт "Заява на перерахунок пенсії". Після цього розкриється список видів перерахунку, з якого необхідно вибрати потрібний та заповнити заяву, яка підходить саме до вашого випадку.

Нагадаємо, багато українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії, проте не всі про це знають.