У НКРЕКП повідомили, як споживачі можуть повернути переплату за газ

Автор: Леся Ловіцька

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, отримує багато запитань щодо переплати за газ. У НКРЕКП представили українцям порядок дій для повернення коштів.

У НКРЕКП повідомили, як споживачі можуть повернути переплату за газ - today.ua

Зазначено, що першим кроком до повернення переплати за постачання природного газу є звернення до попереднього постачальника, в якого враховано цю переплату. Слід скласти та подати відповідну письмову заяву.

У разі переплати ця сума може бути повернута на поточний рахунок споживача протягом п'яти днів після отримання відповідної письмової вимоги. Кошти також можуть бути враховані в рахунок оплати на наступний розрахунковий період.

У разі, якщо побутовий споживач подав письмову вимогу до попереднього постачальника, але той не повернув гроші, йому рекомендують звернутися з відповідним зверненням до НКРЕКП. Слід надати копії документів, які підтверджують отримання постачальником заяви споживача про повернення переплати за постачання газу.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Зазначено, що для оперативного повернення коштів важливо обов'язково подавати запит до попереднього постачальника. В іншому випадку в НКРЕКП не буде можливості вжити заходів й допомогти у розв'язанні проблеми.

У Комісії наголосили, що правопорушення постачальників на ринку природного газу призводять до санкцій. Вони отримують попередження про необхідність усунення порушень та штраф. Також можливе зупинення дії ліцензії та її анулювання.

У НКРЕКП повідомили, як споживачі можуть повернути переплату за газ У НКРЕКП повідомили, як споживачі можуть повернути переплату за газ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що більшість побутових споживачів в Україні обслуговує Нафтогаз (98%). Він продає блакитне паливо за фіксованим тарифом 7,96 гривні за кубометр. На подорожчання цієї комунальної послуги поширюється дія мораторію. Також заборонено підвищувати тарифи на опалення та гаряче водопостачання.

Раніше у НКРЕКП повідомили, що буде з тарифами на електроенергію, газ і водопостачання найближчим часом.