В Україні з побоюванням очікують нового опалювального сезону, бо минулого російські окупанти влаштовували масовані ракетні атаки на об'єкти енергетичної інфраструктури. У НКРЕКУ повідомили, чи вплине можливий дефіцит у системі на тариф на світло.
Відновлення вітчизняної енергетики після атак загарбників проводиться зі складнощами та потребує чималих коштів. У зимовий період рашисти можуть активізувати обстріли. Енергетики мають два джерела отримання фінансів безпеки мереж — залучення коштів інвесторів та підвищення тарифів.
Віце-президент Національного комітету міжнародної ради з великих електроенергетичних систем "СІГРЕ-Україна" Юрій Бондаренко зазначив, що інвестиційні плани наразі неможливі. Тарифи для населення також складно підвищувати, тому що громадяни опинилися у скрутному становищі. При цьому експерт зазначив, що є різні споживачі, і енергетика має розвиватися.
Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Коваленко запевнив, що тарифи для українців не підніматимуть навіть в умовах серйозного пошкодження ворогом об'єктів в опалювальному періоді.
"Така ідея навіть не обговорюється. Так не буває, що сьогодні підняли, а завтра з'явилися гроші. І взагалі соціальна спрямованість цієї історії в тому, що таких планів немає і роботи у цьому напрямі не чув", - цитує аналітика "Фокус".
В Україні можуть почати вимикати світло боржникам
Розглядається можливість відключення від електропостачання споживачів, які нагромадили борги. Коваленко наголосив, що не можна відключати світло людям, які живуть в умовах воєнних дій і не завжди можуть сплатити за послугу.
"Там, можливо, залишать обмеження. Але загалом, наскільки мені відомо, Міністерство енергетики розглядає це питання".
Нагадаємо, що споживачі мають змогу заощадити на комунальних платежах і сплатити електроенергію за зниженим у два рази тарифом. Для цього необхідно встановити двозонний лічильник.
Раніше повідомлялося, скільки електроенергії можна використати претендентам на призначення субсидії.