Нацбанк України втретє за рік знизив облікову ставку

Автор: Корнєєв Ігор

Національний банк України (НБУ) продовжує пом'якшення процентної політики. Втретє за рік регулятор знизив облікову ставку.

Нацбанк України втретє за рік знизив облікову ставку - today.ua

Рішення про зниження облікової ставки з 13,5% до 13% було ухвалено Нацбанком через поліпшення інфляційних очікувань. Вона розпочне діяти з 14 червня, повідомив регулятор.

Глава Нацбанку Андрій Пишний нагадав, що цикл зниження облікової ставки було розпочато у липні минулого року. За цей час її було знижено майже вдвічі.

"Ураховуючи все ще стримані показники інфляції, триваюче поліпшення інфляційних очікувань та баланс ризиків для подальшої інфляційної динаміки, Національний банк продовжує цикл пом’якшення процентної політики, щоб підтримати відновлення економіки", - заявив Андрій Пишний.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Зазначимо, що облікова ставка – найважливіший показник економічного зростання. Вона впливає на вартість кредитів у банківському секторі для бізнесу. Чим нижча відсоткова ставка за кредитами, тим швидше та краще розвивається підприємництво в Україні.

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення армії РФ облікова ставка в Україні була на рівні 10%. У червні 2022 року Національний банк ухвалив рішення збільшити її до 25%.

Нацбанк України втретє за рік знизив облікову ставку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перший "відкат" стався більш ніж за рік, коли регулятор у липні 2023 року знизив облікову ставку до 22%. У вересні того ж року – ще на 2%, а у жовтні цей показник було встановлено на рівні 16%. Ще одне зниження відбулося у грудні, коли НБУ встановив облікову ставку у 15%.

За 2024 рік сьогоднішнє зниження стало вже третім. Сумарно облікову ставку було знижено на 2%.