У НБУ повідомили, скільки доларів українці можуть купити у банках та обмінниках

Автор: Леся Ловіцька

У НБУ повідомили, скільки доларів українці можуть купити в обмінниках. Як відомо, нові правила регулятора почали діяти з 1 грудня 2023 року.

У НБУ повідомили, скільки доларів українці можуть купити у банках та обмінниках - today.ua

Громадяни більше не обмежені у придбанні іноземної валюти. Вони можуть купувати її стільки, скільки потрібно. Обмеження більше не діють у банках, ні в обмінниках.

Депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев повідомив, що раніше обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався, виходячи з кількох складових:

  • обсягу перевищення між купівлею та продажем готівкової валюти та 120% від обсягу придбаної безготівкової валюти у населення;
  • залишку готівкової валюти у банках за даними на 13 квітня 2022 року.

У Національному банку України дійшли висновку, що скасування обмежень на продаж валюти населенню вплине на ринок загалом, сприятиме підвищенню його стійкості та стабілізації курсових очікувань, а також мінімізації різниці між безготівковим та готівковим курсами.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

При цьому в Україні очікується значна зміна курсу готівкового долара. Аналітики попереджають, що американська валюта подорожчає у продажу й стане доступнішою у покупці. У банківській сфері спрогнозували, що у період з 15 по 21 квітня вартість долара буде у межах 39 та 40 грн.

У НБУ повідомили, скільки доларів українці можуть купити у банках та обмінниках

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Голова департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий зазначив, що буде з курсом долара з 14 до 21 квітня. Щоденні зміни не вплинуть ні на різке зростання, ні на обвал. Валютний ринок в основних показниках залишиться стабільним та прогнозованим. За словами банкіра, найближчим часом особливих змін не буде, тому що він захищений від будь-яких потрясінь.

Раніше повідомлялося, що НБУ планує відмовитися від прив'язки курсу гривні до долара – на користь євро.