У Нафтогазі розповіли про введення ринкових тарифів на газ: інформація від першої особи

Автор: Марченко Любов

Україні необхідно переходити на ринкові тарифи на газ в усіх сферах споживання. Адже тільки за умови ринкових цін можна буде зберегти існуючу газову інфраструктуру, а також розвивати її далі. Однак цей перехід не відбуватиметься до завершення війни.

У Нафтогазі розповіли про введення ринкових тарифів на газ: інформація від першої особи - today.ua

Такі тези озвучив голова правління НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов в інтерв'ю, яке він дав одному з вітчизняних ЗМІ.

Зараз населення України, а також підприємства теплового комунального сектору отримують газ за фіксованими тарифами. Звісно, ці тарифи набагато менші за реальну ринкову вартість газу, але держава утримуватиме такі ціни до тих пір, поки триватиме війна. Тобто зараз українцям зовсім не варто непокоїтись, що вартість газу раптом може стати для них непідйомною, запевнив очільник Нафтогазу.

Проте надалі, коли війна скінчиться, тарифи треба буде підвищувати, каже Чернишов. Без цього ніяк не обійтися.

Популярні зараз

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

В Україні за останній рік стало більше мільйонерів: Гетманцев озвучив деталі

"Це, безумовно, питання, яке має вирішуватися виключно при стабілізації ситуації, в першу чергу військової стабілізації. Тому я б зараз його не піднімав, щоб нікого не лякати. Але, безумовно, для того, щоб розвинути суттєво енергетичну структуру, інфраструктуру України, маємо запроваджувати ринкові механізми. І, безумовно, ця реформа є ключовою", - наголосив Чернишов.

У Нафтогазі розповіли про введення ринкових тарифів на газ: інформація від першої особи

Водночас, очільник Нафтогазу запевнив, що для населення тариф на газ залишатиметься незмінним, принаймні, до закінчення опалювального сезону, тобто до 30 квітня 2024 року. Тобто, до травня наступного року він становитиме 7,96 грн за кубометр. Так само до кінця опалювального сезону не зміниться тариф і для підприємств комунальної теплової енергетики. Він становить 7,42 грн за кубометр.

Крім того, Олексій Чернишов зауважив, що маяком для можливого підвищення тарифів на газ є не лише закінчення війни. Хоча це, безумовно, основний чинник. Перш ніж підвищувати тарифи, треба переконатись, що усі споживачі, які не в змозі оплачувати високу вартість комуналки, надійно захищені.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тому я б не сказав, що тільки війна є обмеженням. Обмеженнями є й інші речі… захист тих наших споживачів, які потребують підтримки", - підкреслив топ-менеджер Нафтогазу.   

Очевидно він мав на увазі субсидії, які держава дає українцям, що самі не в змозі оплачувати комуналку. Наприклад, безробітним. Та, на жаль, далеко не всі безробітні українці мають право на отримання субсидії.