Стало відомо, як проходитиме е-бронювання через державну платформу "Дія". У Міністерстві повідомили, що процедура буде максимально швидкою та зручною для користувачів.
Заступниця директора Директорату розвитку електронних послуг Мінцифри Валерія Ткач зазначила, що керівник подаватиме відповідну заяву на бронювання певного співробітника. І рішення буде прийнято оперативно – буквально за 60 хвилин.
"Те, що ми пропонуємо - синхронізація бронювання, то особа не буде чекати, ні тиждень, ні два. Всі процеси будуть відбуватися протягом години. Як тільки керівник підприємства подасть працівника на бронювання, будуть проведені всі необхідні перевірки", - зазначила чиновниця.
За словами Ткач, у керівника будуть дані стосовно кожного працівника – погодили йому бронь чи ні. Офіційно працевлаштований українець побачить відповідну інформацію щодо себе у військово-обліковому документі – безпосередньо у мобільному додатку "Резерв+".
За бажання, можна роздрукувати паперовий документ – така можливість передбачена.
Наголошено, що бронювання персоналу можливе на підприємствах, які визнані критично важливими для функціонування вітчизняної економіки або забезпечують потреби ЗСУ. Послуга доступна, якщо робітник працює у зазначених категоріях організацій, перебуває у реєстрі військовозобов'язаних, а також може підтвердити трудові відносини з компанією.
Електронне бронювання працівників може з'явитися у "Дії" уже за кілька тижнів.
Бронювання медиків
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, як проводиться бронювання медичних працівників під час воєнного стану. Керівник заклади регіонального рівня подають до військової адміністрації списки співробітників, які потребують бронювання, а вона передає їх до Міноборони. Але відстрочку у таких осіб можуть забрати.
"Якщо нам Сили безпеки і оборони скажуть, що треба така-то кількість медичних працівників, ми будемо перелаштовувати надання медичної допомоги, щоб військовий сектор не страждав", - підкреслив очільник відомства.