У Мінсоцполітики розповіли про пенсійну реформу: використано приклад Німеччини та Австрії

Автор: Леся Ловіцька

У Мінсоцполітики розповіли про пенсійну реформу. Заплановано зміни у системі розрахунку виплата. Головною умовою високих пенсій названо високі страхові внески. Тому критично важливо вивести зарплату з тіні, щоб у літньому віці громадяни не опинялись за межею бідності.

У Мінсоцполітики розповіли про пенсійну реформу: використано приклад Німеччини та Австрії - today.ua

Заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак повідомила, що перед урядом поставлено одразу кілька завдань.

Перша – зробити так, щоб у двох осіб, які мають однакові пенсійні права та які у різні роки вийшли на пенсію, були однакові пенсії. Друга – компенсувати знецінення виплат, яке відбулося в українців, які давно вийшли на заслужений відпочинок.

Третя мета – спростити пенсійну систему, щоб вона стала більш прозорою, зрозумілою та справедливою. У Міністерстві соцполітики проаналізували досвід інших держав та запозичили напрацювання.

Популярні зараз

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Рада внесла кардинальні зміни в нарахування страхового стажу: багатьом стане простіше отримати пенсію

"Ми досліджували європейську практику, вивчили різні моделі. І модель, яку ми можемо запропонувати, згідно з нашими розрахунками, дозволить уникнути необхідності застосовувати всі ці "дотяжки", надбавки. Це не наше ноу-хау, це модель, яка використовується у багатьох європейських країнах ( Німеччина, Австрія, Литва, Кіпр та інші)", - зазначила чиновниця.

За словами Марчук, влада бачить проблеми і готує системні рішення. Однак ті, хто офіційно працював 15 років та сплачував внески з мінімальної заробітної плати, не можуть розраховувати на високу пенсію. Водночас, тривалий страховий стаж та висока "біла" зарплата дозволяють розраховувати на вищий рівень життя у літньому віці.

У Мінсоцполітики розповіли про пенсійну реформу: використано приклад Німеччини та Австрії

Дар'я Марчак нагадала про демографічну проблему. Наразі в Україні на одного пенсіонера лише одна людина, яка працює. А має бути хоча б двоє. І підвищення пенсійного віку не розв'яже проблему. Важливо стимулювати громадян чесно сплачувати внески. Це не лише допоможе нинішнім пенсіонерам, а й дозволить збільшити майбутній розмір пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Навіть якщо ви зараз думаєте, що вам не знадобиться солідарна пенсія. А хто знає, як зміниться ваше життя? Солідарна пенсія – це ваша гарантія", - цитує заступника міністра "Обозреватель".

Нагадаємо, що у березні в Україні відбулася масштабна індексація виплат. Стало відомо, кому пенсії підвищили на 600 грн.