Українцям у березні підвищили пенсії: хто отримуватиме на 600 грн більше

Автор: Леся Ловіцька

В Україні у березні провели масштабну індексацію для більшості пенсіонерів, загальна кількість яких становить 10,5 мільйона. Стало відомо, чиї щомісячні виплати становитимуть 600 грн.

Українцям у березні підвищили пенсії: хто отримуватиме на 600 грн більше - today.ua

Перерахунок пенсій не торкнеться близько 500 тисяч українських пенсіонерів. Серед них громадяни, які вийшли на заслужений відпочинок протягом трьох останніх років. Надбавку у розмірі 600 грн отримають ті, у кого розрахунковий розмір виплати становив 7500 грн.

Найменше проіндексують найнижчі пенсії – на 100 грн. Максимальна доплата складатиме 1500 грн. Причому малозабезпеченим пенсіонерам належать мінімальні надбавки, а найбагатшим - високі.

З'ясувалося, що Міністерство соціальної політики розраховувало надбавку за наступною формулою. Половину рівня інфляції за 2023 рік додали до половини середнього показника зростання заробітних плат за три роки.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

У Міноборони назвали топ-10 вакансій у ЗСУ: високі зарплати пропонують не лише на фронті

Кабінет Міністрів міг підвищити пенсійні виплати й більше, бо першочергово розраховується мінімальний розмір. Проте слід пам'ятати про економічну кризу та повномасштабну війну, під час якої взагалі дозволено відмовитися від індексації. Саме тому навіть таке збільшення – вже дуже гарний знак.

За інформацією Мінсоцу, більшості українців із 1 березня доплатять близько 322 грн. Ті, хто зараз одержує по 2500 грн, отримають на 200 грн більше, а ті, чия виплата становить 3750 грн – плюс 300 грн.

Українцям у березні підвищили пенсії: хто отримуватиме на 600 грн більше

На 400 грн перерахують пенсії українцям з доходом у розмірі 5000 грн, а на 500 грн – ти, які отримують по 6250 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо максимальної доплати у 1000 грн, вона передбачена для тих, хто зараз отримує високу пенсію. Йдеться про суми понад 12 500 грн. Як показує статистика, такі у меншості.

Раніше повідомлялося про те, на яку пенсію можуть розраховувати громадяни України, які отримують мінімальну заробітну плату.