У Мінсоцполітики повідомили про три нові види допомоги малозабезпеченим українцям

Автор: Леся Ловіцька

У Мінсоцполітики повідомили про три види допомоги, які планують розвивати в Україні. Вона спрямована на малозабезпечених громадян, а саме на внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

У Мінсоцполітики повідомили про три нові види допомоги малозабезпеченим українцям - today.ua

Заступник міністра соціальної політики Дарія Марчак зазначила, що допомога, яка зараз виплачується переселенцям, не є найкращою підтримкою для них. Річ у тому, що якщо в сім'ї немає джерела доходу і вона не може забезпечити собі базові потреби, то невелика грошова допомога не вирішить проблем.

Зокрема, потрібно заплатити за житло та купити їжу. Держава допомагає з орендною платою, виділяючи ВПО невеликі суми. Однак сім'я, яка отримала таку допомогу, внесла орендну плату, але вже не має коштів на купівлю продуктів. Таким чином люди все одно залишилися у біді.

"Тому ми розглядаємо питання фінансування оренди житла окремо від виплат на проживання", - пояснила чиновниця.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Зазначено, що жителі Києва та невеликих сіл у західному регіоні країни одержують однакові суми. Проте вартість оренди у таких населених пунктах значно відрізнятиметься.

Також є складнощі для переселенців, яким нема з ким залишити дітей. Або ж для українців, які доглядають хворих родичів й не можуть працювати.

"Є низка проблем, які ми повинні вирішити, щоб допомогти сім'ям ВПО. Ми вважаємо, що потрібно розвивати щонайменше три види допомоги", - наголосила Дар'я Марчак.

Перший вид допомоги – це грошова, причому якщо йдеться про допомогу як малозабезпеченим особам, вона може бути більшою, ніж виплати на проживання для ВПО. Другий вид підтримки – допомога на саму оренду, причому розмір має відрізнятися залежно від області. А третій вид – надання необхідних соціальних послуг, зокрема щодо догляду за дітьми та хворими родичами.

У Мінсоцполітики повідомили про три нові види допомоги малозабезпеченим українцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні близько 4,9 мільйона людей є внутрішніми переселенцями.

Раніше повідомлялося, хто в Україні втратить виплати ВПО з 1 березня.