У Мінреінтеграції повідомили про підвищення виплат ВПО після 1 березня: “Буде вибір“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 березня грошову допомогу скоротять одній категорії внутрішньо переміщених осіб. У Мінреінтеграції повідомили, який дохід максимально допустимий для ВПО, щоб продовжувати отримувати допомогу від держави. Також стало відомо про підвищення виплат для тисяч переселенців.

У Мінреінтеграції повідомили про підвищення виплат ВПО після 1 березня: “Буде вибір“ - today.ua

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що у лютому підтримку переселенців не скорочуватимуть. Проте з наступного місяця очікуються зміни.

"З 1 березня починає діяти постанова для тих категорій громадян, пенсія яких більша за 9444 грн. Якщо менше — виплати продовжуються", - пояснила чиновниця.

За словами віцепрем'єр-міністра України, категорії українців з доходом понад 9444 грн. Також можуть продовжувати отримувати виплати, але з обмеженнями. Пролонгація фінансової підтримки держави можлива, якщо у сім'ї є дитина чи людина з інвалідністю.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

"У випадку, якщо дохід сім'ї менший за 37 тис. грн на місяць, то виплати продовжуються. Якщо більше, то будуть скорочені", - пояснила вона.

Верещук наголосила, що її завдання – допомогти переселенцям, які справді потребують. Найчастіше люди передпенсійного віку, яким у 57-58 років складно знайти роботу. Вони відзначають складність конкурувати з молодими, які є кращими для багатьох компаній. Таким чином, ці люди не підпадають під дію постанови.

Завдання Мінреінтеграції полягає в тому, щоб побачити реальну ситуацію та зрозуміти, які категорії українців дійсно обмежені у коштах та внести відповідні зміни до постанови.

Ірина Верещук наголосила, що 2000-3000 грн для ВПО – це дуже мало. Наразі опрацьовується питання підвищення виплат. Вказано, що кількість одержувачів такої допомоги становитиме близько 300 тисяч осіб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми зараз запроваджуємо категорію постраждалих від збройної агресії і розуміємо, що ця сума має бути більшою. І людина обиратиме: чи хоче вона залишатися на виплатах ВПО, чи хоче перейти в іншу категорію осіб як постраждалі від збройної агресії. Там будуть на порядок більші суми", - підсумувала голова профільного відомства.

Раніше повідомляли, що українцям автоматично нарахують грошову допомогу від ООН.