Новий навчальний рік у школах може розпочатися не з вересня, а раніше. Крім того, закінчувати його, ймовірно, будуть аж у червні наступного року. А найдовші канікули року очікуватимуть на українських школярів узимку.
Такі приблизні зміни до графіку навчального процесу у школах перелічив міністр освіти Оксен Лісовий в інтерв'ю, яке він дав виданню Тelegraf.
За словами очільника Міносвіти, у графік нового навчального року, очевидно, будуть внесені корективи, причому суттєві. Це пов'язано із кризою у вітчизняній енергосистемі. У зв'язку з дефіцитом електроенергії в Міносвіти намагаються змістити графіки навчання таким чином, щоб якомога ефективніше використовувати світловий день, і щоби мінімізувати енерговитрати.
Заклади післяшкільної освіти (університети, коледжі, профтехосвіта) вже отримали від Міносвіти рекомендації щодо початку нового навчального року та його закінчення. Його рекомендують починати в серпні і закінчувати у червні. Водночас цим навчальним закладам також рекомендують у теплі місяці року перейти на шестиденку із навчанням по суботах.
Школам ще таких рекомендацій не розсилали. Зараз проводяться розрахунки з метою якнайбільшої оптимізації енерговитрат на навчальний процес. Очевидно, їм також рекомендуватимуть щось подібне.
"Найімовірніше, буде зміщення навчання на теплий період, адже питання забезпечення електроенергією – тільки частина проблеми, є ще також питання опалення. Ми повинні і цю проблему вирішувати. Тому два комплекси: генерація і зміна графіків",- розповів Лісовий.
Крім перенесення дат навчального року, буде ще й, очевидно, перенесення графіку навчального процесу по годинах, щоб забезпечити навчальний процес у світлу пору доби, каже очільник Міносвіти.
Нагадаємо, нинішній навчальний рік школи також закінчують по-різному.