Що відомо про цьогорічні літні канікули в школах: коли почнуться, і якою буде їхня тривалість

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну та неспокій дорослих, дітлахи з нетерпінням рахують дні до літніх канікул. Літні вакації в українських школах стартують вже незабаром. Однак декому доведеться ще трохи повчитись у червні. А тривалість літніх канікул поки що невідома.

Що відомо про цьогорічні літні канікули в школах: коли почнуться, і якою буде їхня тривалість - today.ua

Видання rbc.ua дослідило, коли починаються літні канікули у різних регіонах нашої країни.

Єдиного жорсткого графіку початку літніх канікул, як і зимових, немає. Останній дзвоник у більшості українських шкіл за традицією лунатиме 31 травня. Тоді ж більшість шкіл мають завершити навчальний рік. Однак у деяких школах літній відпочинок почнеться трохи пізніше. Переважно це стосується навчальних закладів, що розташовані поблизу лінії бойових дій.

Відповідно до постанови Кабміну №708, яка вийшла 28 липня 2023 року, школи можуть самостійно визначати дату останнього дзвоника, а також дату, з якої стартуватимуть літні канікули.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Міносвіти рекомендує школам цьогоріч почати літні канікули з 29 червня, і орієнтовно вони триватимуть до 1 вересня. Червень у школах буде відведено під так звані компенсаторні заняття. Їх запровадили для того, щоб компенсувати час, що був згаяний під час повітряних тривог. А такого за рік у кожному регіоні набігло чимало.  

Втім, як з'ясувалося в ході опитувань, не всі школи вирішили продовжувати навчання у червні.

Київ. Для столичних учнів останній дзвоник продзвенить 31 травня. А от свідоцтва для випускників різних рівнів середньої освіти видаватимуть у різні дні:

  • про закінчення початкової школи – з 31 травня по 7 червня;
  • про закінчення базової середньої школи – з 13 по 19 червня;
  •  про закінчення повної середньої школи – з 20 по 26 червня.

Харків. Харківські школярі. яким цьогоріч дісталося чи не найбільше, відзначатимуть свято останнього дзвоника 31 травня. Однак вони продовжать навчання ще й у червні та підуть на літні канікули з 29 червня.

Львів. У львівських школах останній дзвоник буде 30–31 травня.  А канікули частина шкіл розпочне вже з 1 червня, а частина ще вчитиметься до 7 та до 14 червня.

Що відомо про цьогорічні літні канікули в школах: коли почнуться, і якою буде їхня тривалість

Одеса. Для одеських школярів також останній дзвоник лунатиме 30-31 травня. Але в червні заняття у школах ще триватимуть.

Миколаїв. Миколаївські діти відзначать свято останнього дзвоника 31 травня, і більшість шкіл піде на канікули з 1 червня. Але деякі заклади все ж планують присвятити навчанню ще й червень.  

Дніпро. У Дніпрі все буде за класикою: 31 травня – останній дзвоник, літні канікули – з 1 червня. Щоправда, випускників у червні усе ж затримають, вони ще повчаться.

Закарпаття. Учні Закарпаття відзначать останній дзвоник 31 травня, і канікули у них розпочнуться як у старі добрі часи – з 1 червня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Суми. Для сумських школярів останній дзвоник лунатиме 30-31 травня, а канікули в них почнуться з 8 червня.

Водночас щодо закінчення літніх канікул стовідсоткової певності ще немає. Так, закладам профтехосвіти, вищої та передвищої освіти Міносвіти вже розіслало рекомендації щодо початку навчального року у серпні. Школам обіцяють розіслати рекомендації згодом. Що там буде, і коли реально можуть закінчитись літні канікули, наразі невідомо.