У Мінфіні повідомили, коли почнуться затримки зарплат і соцвиплат в Україні

Автор: Марченко Любов

Українці поки що не відчувають великих проблем із затримкою зарплат і соцвиплат. Однак вже у другому півріччі ситуація можу бути іншою: уряд не зможе вчасно виконувати всі свої зобов'язання.

У Мінфіні повідомили, коли почнуться затримки зарплат і соцвиплат в Україні  - today.ua

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону очільник Мінфіну Сергій Марченко.

Урядовці вже зараз змушені думати, як латати фінансові дірки, що виникають у бюджеті. Але поки що це лише головний біль уряду, пересічні українці, у тому числі й ті, хто отримує зарплату з бюджету, поки що не відчувають нестачі фінансування.  

"Ми зараз вже відчуваємо певну нестачу коштів, але це ще не відчувають громадяни України. Ми знаходимо ресурси для того, щоб перекрити ці потреби", - повідомив Сергій Марченко. 

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Але довго так тривати не може. Якщо не буде допомоги від західних партнерів, або вона уде недостатня, то бюджетні проблеми стануть відчутними вже для всіх. Власних запасів і власного ресурсу ще якось вистачить, щоби протягти перше півріччя. Тут допоможуть кошти від ЄС, які вже у березні мають надійти в Україну, і позика від Світового банку, з якою також начебто вже вирішено.

У Мінфіні повідомили, коли почнуться затримки зарплат і соцвиплат в Україні

"Я думаю, що безболісно ми можемо пройти перше півріччя, тому що ми бачимо, що є вже чіткі розрахунки на європейську допомогу. Також ми зробили все необхідне для того, щоб отримати допомогу від Світового банку. Тобто ці кошти дозволять нам перекритися", - повідомив він.

За прогнозом міністра, у разі відсутності фінансової підтримки, насамперед йдеться про допомогу від США, важким для українців буде друге півріччя. Тоді вже почнуться і затримки із зарплатами, і невчасна виплата пенсій і затягування із соцвиплатами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, у деяких військових підрозділах вже зараз є затримка зарплати. 

Нагадаємо, водночас Сергій Марченко каже, що український бюджет здужає підвищення бойової доплати військовим зі 100 до 200 тисяч гривень.