У Міненерго зробили заяву щодо продовження пільгового тарифу на електроенергію для населення

Автор: Марченко Любов

У Міненерго розглядають можливість підвищення тарифу на електроенергію для населення. Водночас, незважаючи на можливе підвищення, українці користуватимуться пільговою ціною на світло. Влада не встановлюватиме ринкові ціни на електрику для населення.

У Міненерго зробили заяву щодо продовження пільгового тарифу на електроенергію для населення - today.ua

Такою інформацією поділилась заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

Із наближенням закінчення опалювального сезону (а він офіційно завершується 30 квітня) в Україні активізувались чутки про підвищення тарифу на електроенергію для населення. По-перше, є торішній досвід, коли тариф для населення підняли у червні. А по-друге, цьогорічні ракетні атаки на енергосистему, здійснені ворогом у березні та квітні, знищили значну частину теплової та гідрогенерації. Звісно, що відновлення енергосистеми потребуватиме велетенських коштів. І звісно, що цих коштів ніде взяти. А тому підвищення тарифу для населення набирає дедалі реальніших обрисів.

За словами чиновниці, в уряді зараз дійсно тривають дискусії щодо підвищення тарифу для населення. І очевидно його будуть підвищувати. Однак щодо ймовірної дати і ймовірного розміру підвищення, наразі ніякого рішення немає.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

"Сьогодні рішення ще не прийнято, ще тривають підрахунки, тривають дискусії. Водночас хочу нагадати, що в нас діє пільговий механізм для побутових споживачів", - заявила Світлана Гринчук.

У Міненерго зробили заяву щодо продовження пільгового тарифу на електроенергію для населення

За словами чиновниці, навіть якщо тариф для населення зроблять більшим, то його підвищення не буде значним. Крім того, ніхто не знімає з Енергоатому та Укргідроенерго покладених на них зобов'язань щодо компенсації вартості тарифів для населення. Тобто тариф на електроенергію для побутового сектору не буде ринковим, він залишиться пільговим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Можливе незначне підвищення тарифів, але це зараз тільки обговорюється. Якщо воно і буде, то воно буде достатньо незначним для споживачів і буде продовжувати дію пільгового механізму, який компенсує вартість електроенергії для побутових споживачів", - підсумувала чиновниця.

Нагадаємо, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко наполягає на тому, що тариф для населення має покривати хоча би собівартість електроенергії. А для незахищених верств він пропонує залишити теперішню вартість світла, але встановити для них ліміт на споживання за такою ціною.