Нардеп запропонував підняти тариф на світло та запровадити обмеження споживання для малозабезпечених

Автор: Корнєєв Ігор

Депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко заявив про необхідність підвищення тарифу на світло для побутових споживачів. На його думку, уряд зробив у цьому питанні помилку.

Нардеп запропонував підняти тариф на світло та запровадити обмеження споживання для малозабезпечених - today.ua

Про необхідність підвищення тарифів на електроенергію в Україні знову заговорили після серії масованих російських атак на енергетичні об'єкти. Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко раніше заявляв, що зараз енергетичні компанії України працюють собі на збитки.

"Не може тариф під час війни бути нижчим за собівартість. Хто його дотуватиме? У кого будемо забирати кошти?", – заявив Олексій Кучеренко.

Він вважає, що за таких умов гроші на дотування тарифу для населення доведеться забирати у військових, медиків або з інших статей витрат бюджету.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Кучеренко заявив, що тариф сьогодні має бути не нижчим за 3,5 грн за кВт⋅год. У цьому випадку компанії, які постачають послугу, зможуть працювати хоча б у нуль. Те, що уряд не йде на такий крок, народний депутат назвав "великою помилкою".

Для незаможних верств населення, яким цей тариф може виявитися не по кишені, Олексій Кучеренко запропонував запровадити ліміт споживання, але зі збереженням старого тарифу.

Нардеп запропонував підняти тариф на світло та запровадити обмеження споживання для малозабезпечених

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я б у цьому питанні не чіпав малозабезпечених людей. Якщо для них зробити обмеження споживання, наприклад, до 150 кВт·год на місяць, їх можна не чіпати. А ті, хто споживають понад цей ліміт, вважаю, має бути тариф за собівартістю – 3,5 грн за кВт⋅год", – зазначив народний депутат.

Тарифи на світло не обмежуються дією мораторію на послуги ЖКГ та їхнє збільшення в Україні сьогодні допустиме. Нагадаємо, ми повідомляли, яким буде тариф на світло для побутових споживачів із 1 травня.