Today.ua

У Мінекономіки назвали компанії, яким можуть відмовити у бронюванні працівників

В Україні багато підприємств мають змогу забронювати працівників від мобілізації. Проте їм можуть відмовити у цьому. Про причини розповіли у Міністерстві економіки.

Організація, яка планує забронювати певну кількість працівників має подати відповідний список до місцевих органів влади – ОВА або до центрального органу виконавчої влади. Потім його направлять до Міністерства оборони, де військовозобов'язані чоловіки перебувають на обліку, перевірять через реєстр "Оберіг" і розглянуть у Міністерстві економіки. Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Вказано, що першочергово підприємство мають визнати критично важливими. Для цього слід відповідати всім наявним критеріям. Причому у кожного центрального органу виконавчої влади та міністерства вони свої. Наказ про присвоєння такого статусу видається після низки перевірок відповідними службами.

За словами Фоменка, Мінекономіки має перевірити наявність підстав. Якщо не вистачає певних документів, представники відомства просять надати їх. Потім вони видають наказ, його надсилають до Міністерства оборони, ТЦК та того органу місцевої влади, який направляв звернення до Міноборони.

Наголошено, що деякі компанії отримають відмову у бронюванні співробітників. Це станеться, якщо у Міністерства економіки з'являться підозри на підробку документів або вони будуть надані не у повному обсязі.

"У нас є правові підстави не видавати наказ і повернути пакет документів або на доопрацювання, або на анулювання попередніх рішень", — пояснив чиновник.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, можна забронювати лише 50% від кількості військовозобов'язаних співробітників на підприємстві.

У парламенті зареєстрували новий законопроєкт стосовно економічного бронювання українців: фігурує сума у 20 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ