Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, скільки засуджених подали заяви на відправлення на фронт. Він також розповів, як їх планують використовувати на передовій.
Можливість мобілізувати засуджених в Україні виникла після того, як відповідний закон ухвалила Верховна Рада України. Це сталося 8 травня.
З того моменту, за словами голови Мін'юсту Дениса Малюськи, вступити до Сил оборони України вирішили 613 громадян, які відбувають за ґратами. Нагадаємо, мобілізація засуджених можлива лише за їх добровільної згоди.
Також Денис Малюська повідомив, як саме командування планує використати ув'язнених на фронті.
"Станом наразі це будуть штурмові підрозділи. Це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Тобто це монолітні підрозділи без змішування з іншими військовослужбовцями", - заявив міністр юстиції України.
Денис Малюська не виключив, що згодом перевірених у бою ув'язнених можуть додавати й до звичайних бригад ВСУ. Однак наразі йдеться про формування окремих підрозділів, у яких із кадрових військових будуть лише командири.
Поки засуджені громадяни, які виявили добровільне бажання захищати Україну, лише проходять бойову підготовку у спеціальному центрі. За словами голови Мін'юсту, вона триватиме кілька місяців.
Раніше в Міністерстві юстиції повідомляли, що воювати з російськими окупантами готові близько 5 тисяч засуджених. Заступник голови відомства Олена Висоцька повідомляла, що серед ув'язнених було проведено опитування, яке дозволило встановити цю цифру.
Денис Малюська припускав, що засуджених також можна буде залучати до створення фортифікаційних укріплень.