Today.ua

У Мережі з'явилась інформація про можливий підрив греблі ДніпроГЕС: в Укргідроенерго розповіли, що там відбувається

Мережею поширили інформацію про ймовірний підрив греблі ДніпроГЕС і можливий рівень затоплення населених пунктів, розташованих нижче по Дніпру. Влучання ракет по греблі дійсно було. Однак це не вплинуло на її цілісність. Греблю будували з велетенським запасом міцності.

Про це, зокрема, йдеться в офіційному коментарі Укргідроенерго.

Загалом агресор випустив цього ранку по Запоріжжю 12 ракет. Дві з них влучили прямим попаданням у ДніпроГЕС. Незабаром по тому у Мережі з'явилась інформація щодо можливого рівня підтоплення після руйнації греблі Дніпровської гідроелектростанції.

"Якщо ви не в курсі, то при прориві дамби Дніпровської ГЕС підйом води в деяких місцях зони катастрофічного затоплення досягне 8-12 метрів і утримуватиметься від 4 до 7 годин з наступним спадом рівнів води протягом 3-4 діб. Це приблизно 4-5 поверх", - пишуть у деяких соцмережах.

Однак відразу після цього з'явилося спростування від спеціалістів Укргідроенерго.

Як завірили спеціалісти, гребля електростанції встояла. Вона збудована з таким запасом міцності, якого має вистачити навіть за прямого тактичного ядерного удару.

Водночас обстрілом виведено з ладу ГЕС-2, яка входить до складу ДніпроГЕС. Вона зазнала дуже серйозних пошкоджень. Ось як прокоментував ситуацію генеральний директор Укргідронерего Ігор Сирота:

"ГЕС-2 в критичному стан, ГЕС-1 теж зараз не працює. Робимо всі заходи, щоб піднімати затвори і спрацьовувати воду".

Зараз на станції працюють надзвичайники та енергетики. Спеціалісти оцінюють характер і масштаби пошкоджень.

“Нелюди не заспокоїлись, зруйнувавши Каховську ГЕС, і тепер намагаються створити нову екологічну катастрофу, цинічно вдаривши по гідроспорудах ДніпроГЕС та греблі”, — прокоментували в “Укргідроенерго”.

До речі, Дніпровську гідроелектростанцію почали будувати в 20-ті роки минулого століття.  У березні 1932 року її вели в експлуатацію. Вона зводилась руками тисяч молодих людей з усіх куточків СРСР. Це був тріумфальний плід інженерної думки, колективної праці та ентузіазму молодих. І тепер, 100 років по тому, нащадки тих зодчих, ставши манкуртами, нищать усе, що створювали їхні прадіди своєю звитяжною працею.  

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення, кому дістанеться земля під Каховським водосховищем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ