У компанії ДТЕК зробили заяву щодо втрати половини електрогенерації

Автор: Марченко Любов

Після ракетного обстрілу, здійсненого російським агресором 22 березня, українська енергосистема зазнала значних втрат. Так, група компаній ДТЕК, що об'єднує генеруючі та передавальні потужності, втратила внаслідок цієї атаки половину своєї електрогенерації.

У компанії ДТЕК зробили заяву щодо втрати половини електрогенерації - today.ua

Про це повідомив в ефірі телемарафону генеральний директор компанії YASNO, яка також входить у групу ДТЕК, Сергій Коваленко.

За словами Коваленка, масштаби руйнувань дуже великі. Спеціалісти їх ще повністю не оцінили, однак уже зараз можна сказати, що відновлення пошкоджених об'єктів триватиме не місяць, а значно довше.

"Якщо говорити про групу ДТЕК, то втрачено 50% генераційних обʼєктів. Скільки треба часу і грошей на відновлення — будемо зʼясовувати ще декілька днів. Точно можу сказати, що цей процес займе не день, не тиждень і не місяць", – повідомив топ-менеджер YASNO.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

Учені виявили рослину, яка ефективно вбиває ракові пухлини: є у кожному селі

Ворог прицільно бив відразу по двох складових енергосистеми: генеруючій та передавальній.

У компанії ДТЕК зробили заяву щодо втрати половини електрогенерації

"Якщо почати з першої, то було уражено кілька типів генерації — близько 20 підстанцій та ДніпроГЕС. Багато ударів прийшлося на трансформатори й мережеві вузли, що розподіляють енергію. Тому цю атаку можна вважати комплексною, оскільки вона знижує здатність нашої системи генерувати й передавати", — заявив Коваленко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідно до оцінок Міненерго, атака 22 березня виявилась більш руйнівною для української енергосистеми, ніж усі торішні прильоти. Українській енергетиці завдано багатомільярдних збитків. І, звісно, ні про який експорт електроенергії вже не йдеться. Тепер нам доведеться її імпортувати в сусідів.

Нагадаємо, у Міненерго є підозра, що ракетні атаки на ДніпроГЕС окупанти можуть продовжити з метою руйнації греблі електростанції.