На ринку праці в Україні виник дефіцит спеціалістів. У Києві та Львові роботодавці змушені підвищувати зарплати, щоб залучити кваліфікований персонал. Стало відомо, хто зараз може без проблем знайти роботу із високим доходом.
Багато компаній та підприємств зараз відчувають кадровий голод. Через повномасштабну війну тисячі фахівців виїхали за кордон або були мобілізовані. Проте від початку повномасштабного вторгнення ринок відновився більш як 90%.
Максимально збільшилася кількість вакансій у медицині та фармацевтиці, науці та освіті, юриспруденції, охороні та безпеці, а також у сфері роздрібної торгівлі. Скоротилися пропозиції у таких галузях як IT, діловодство, будівництво та архітектура, телекомунікації, страхування та зв'язок. Українці почали частіше шукати віддалену роботу, а конкуренція серед претендентів зросла.
Робота у Києві та Львові
Найбільше пропозицій роботи в Україні у двох найпопулярніших містах – це Київ та Львів. Вимоги до фахівців зросли – багатьом потрібно знати англійську мову. Середня заробітна плата збільшилась до 20 тис. грн.
HR-експерт Тетяна Пашкіна зазначила, що дефіцит кадрів більшою мірою фіксується у західному регіоні. Багато бізнесів зі східних областей провели релокацію до Львова та інших міст.
600 із 800 великих підприємств відновили діяльність, а для цього потрібен персонал. Не всім удалося перевезти співробітників, тому вакансії відкриваються.
"Існує потреба у робочих руках, і роботодавці змушені піднімати заробітну плату, щоб підібрати кваліфікований персонал", - пояснила Пашкіна.
Зарплати у Києві та Львові
Наразі Львів за рівнем зарплат є другим в Україні – після Києва. Раніше він ніколи не займав такої високої позиції серед міст-мільйонників. Середня заробітна плата у Львові – 20 тис. грн, тоді як у столиці – 22,5 тис. грн.
За словами Тетяни Пашкіної, середній оклад продавця-консультанта в Україні – 15 тис. грн, а у Львові – 17 тис. грн.
Щодо оренди квартир, Львів практично зрівнявся з Києвом. У місті зараз "столична атмосфера". Головна відмінність – вища активність ТЦК, що позначається на ринку праці.
Нагадаємо, що зарплати в Україні проіндексують на рівень інфляції.