У ДТЕК пояснили нічні відключення світла

Автор: Корнєєв Ігор

Для того, щоб електроенергії, яка генерується, вистачило всім, світло в будинки українців уже давно подається за графіком. У компанії ДТЕК пояснили, чому відключення відбуваються не лише вдень, коли суттєво зростає споживання, а й вночі.

У ДТЕК пояснили нічні відключення світла - today.ua

Те, як змінюється енергоспоживання у різні дні тижня, українці бачать за тривалістю відключень світла. У будні, коли працюють підприємства, а в офісах гудуть кондиціонери, світло відключають регулярно, причому періоди зі світлом і без нього часто рівнозначні.

У вихідні, коли не потрібні такі великі обсяги електроенергії, а багато громадян взагалі їдуть з дому на пляж або в ліс, відключення світла починаються набагато пізніше і продовжуються менше.

Але залишається питання: чому світло відключають і вдень, і вночі, адже споживання у темну пору доби суттєво скорочується. Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив, що одночасно зі скороченням споживання вночі зменшується і генерація світла, тому відключення й відбуваються.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

"В цілому - це базова генерація, яка працювала і може працювати вночі. Через те, що вночі не працює сонце, а ГЕС закачують воду, то виробництво електроенергії падає, а базове споживання залишається. Через це доводиться вимикати світло і вдень, і вночі", - зазначив Сахарук.

Починаючи з цього тижня, українські енергетики планували робити виміри по областях, щоб з'ясувати точні обсяги електрики, необхідні кожному регіону. Це дозволило б скласти ефективніші графіки відключень, щоб світло в будинках українців було якомога довше.

У ДТЕК пояснили нічні відключення світла

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для цього планувалося щодня надавати одній з областей безлімітне споживання.

Однак у справу втрутилася погода. Неймовірна спека, яка стоїть в Україні, не дозволила провести експеримент у липні.