Укренерго терміново скасовує заплановані вимірювання енергоспоживання: відключення електроенергії посилять через спеку

Автор: Марченко Любов

Анонсованих із 9 липня вимірювань рівня енергоспоживання в регіонах не буде, і взагалі в липні їх не проводитимуть. Спека, що прийшла в Україну, поламала енергетикам усі плани. Через аномально високу температуру повітря відключення електроенергії посиляться. Завтра, у вівторок, в окремі години доби, відключатимуть одночасно по 4 черги споживачів.

Укренерго терміново скасовує заплановані вимірювання енергоспоживання: відключення електроенергії посилять через спеку - today.ua

Про раптову зміну планів компанія Укренерго повідомила у своєму Telegram-каналі.

Нагадаємо, що компанія раніше анонсувала вимірювання фактичного рівня енергоспоживання у кожному регіоні. Ці вимірювання мали приводитись упродовж двох тижнів. А найпривабливіше для нас, споживачів – те, що в день вимірювань у певному регіоні взагалі не мали відключати світла. Однак у ці плани втрутилась спека.

"Причина скасування – значний дефіцит потужності в енергосистемі та зростання споживання через спеку. У відповідь на численні звернення обленерго, "Укренерго" скасовує проведення вимірів у вказаний період. В таких умовах обленерго не зможуть дотримуватися принципу рівномірності обмеження споживання під час проведення вимірів в конкретному регіоні", - йдеться у повідомленні Укренерго.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Укренерго терміново скасовує заплановані вимірювання енергоспоживання: відключення електроенергії посилять через спеку

Отже вимірювань споживання не буде ні з 9 по 24 липня, як анонсували, ні взагалі до кінця липня. Енергетики мають намір їх провести, коли температура повітря надворі знизиться до нормальних показників. Тоді навантаження на енергосистему також спаде. І можна буде повернутися до задуманого.

Графіки відключень посилять

А тим часом, завтра, через спеку, відключення електроенергії відбуватимуться за більш жорстким графіком, ніж було дотепер. В окремі періоди доби відключатимуть відразу чотири черги споживачів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Завтра, 9 липня, обмеження діятимуть протягом доби для всіх регіонів України. За прогнозом, з 05:00 до 14:00 – обленерго застосовуватимуть 2 черги графіків відключень, з 16:00 до 22:00 – 4 черги графіків відключень, в інші години – 3 черги", - повідомляє прес-служба енергокомпанії.

Нагадаємо, у попередніх планах Укренерго було вимірювання реального енергоспоживання кожного регіону. Для цього планувалось кожному регіону дати по одній добі без відключень електроенергії. Українці вже навіть встигли "затерти до дірок" карту зі "світлими датами" для своїх регіонів і напланувати собі багато енергоємних справ.