Для того, щоб електроенергії, яка генерується, вистачило всім, світло в будинки українців уже давно подається за графіком. У компанії ДТЕК пояснили, чому відключення відбуваються не лише вдень, коли суттєво зростає споживання, а й вночі.
Те, як змінюється енергоспоживання у різні дні тижня, українці бачать за тривалістю відключень світла. У будні, коли працюють підприємства, а в офісах гудуть кондиціонери, світло відключають регулярно, причому періоди зі світлом і без нього часто рівнозначні.
У вихідні, коли не потрібні такі великі обсяги електроенергії, а багато громадян взагалі їдуть з дому на пляж або в ліс, відключення світла починаються набагато пізніше і продовжуються менше.
Але залишається питання: чому світло відключають і вдень, і вночі, адже споживання у темну пору доби суттєво скорочується. Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив, що одночасно зі скороченням споживання вночі зменшується і генерація світла, тому відключення й відбуваються.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"В цілому - це базова генерація, яка працювала і може працювати вночі. Через те, що вночі не працює сонце, а ГЕС закачують воду, то виробництво електроенергії падає, а базове споживання залишається. Через це доводиться вимикати світло і вдень, і вночі", - зазначив Сахарук.
Починаючи з цього тижня, українські енергетики планували робити виміри по областях, щоб з'ясувати точні обсяги електрики, необхідні кожному регіону. Це дозволило б скласти ефективніші графіки відключень, щоб світло в будинках українців було якомога довше.
Для цього планувалося щодня надавати одній з областей безлімітне споживання.
Однак у справу втрутилася погода. Неймовірна спека, яка стоїть в Україні, не дозволила провести експеримент у липні.