У Мінцифри зробили заяву про нововведення, які запровадять у "Дії". Глава відомства Михайло Федоров повідомив про запровадження на цій платформі військових квитків, а також можливості реєструвати шлюб.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звернув увагу на зміни в українському суспільстві. Вказано, що до нього звертається кожне міністерство, яке планує запуск нових послуг. Можна помітити, що цифровізація стала поп-культурою:
"Digital First стало релігією чиновників", - наголосив IT-експерт.
Федоров дав зрозуміти, що робота над цифровізацією мобілізаційних процесів продовжується. Він натякнув на новацію з військовими квитками, які давно пропонували зробити електронними. Про це, зокрема, зазначено у новому законопроекті про мобілізацію, який розглядає Верховна Рада.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Є певна логіка. Поки не можу її спойлерити. Скажімо так, це може бути військовий квиток у "Дії". Однак, найімовірніше, його не буде. Зараз ми працюємо над цим проектом окремо. Це питання поки що опрацьовується. Буде правильно, якщо Міноборони першим анонсує новину у цьому напрямі", - заінтригував міністр.
За словами Михайла Федорова, громадяни України зможуть дистанційно реєструвати шлюб – це також стане однією з послуг, які надає "Дія". Інноваційну функцію буде запущено найближчим часом. Причому вона стане справжнім проривом не лише для нашої країни, а й для інших:
"Можна буде просто одружитися в "Дії" з відео, це буде також досить технологічно. Там буде багато цікавих елементів цього процесу. І це буде унікально для всього світу".
Послуга стане в нагоді військовослужбовцям, які можуть не мати можливості традиційно одружитися. Передбачено кілька етапів верифікації, щоб підтвердити особи нареченого та нареченої.
Нагадаємо, що "Дія" є електронним сервісом державних послуг, який розробило Мінцифри. Платформу – веб-портал і програму - запустили чотири роки тому, у 2020-му. Українці отримали доступ до багатьох послуг, що сприяє зменшенню бюрократії.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала законопроект щодо посилення мобілізації в Україні. Серед його основних положень – зниження призовного віку до 25 років, а також демобілізація військових після 36 місяців безперервної служби у ЗСУ.