У Чернігові суд зобов'язав пенсіонерку повернути державі 63 тисячі гривень: названо причину

Автор: Корнєєв Ігор

У Чернігові жінка втратила пенсію і була зобов'язана відшкодувати Пенсійному фонду України (ПФУ) 63 тисячі гривень. Про те, як пенсіонеру не потрапити до такої ситуації, розповімо у цьому матеріалі.

У Чернігові суд зобов'язав пенсіонерку повернути державі 63 тисячі гривень: названо причину - today.ua

Рішення ухвалив Чернігівський районний суд. У матеріалах справи йдеться про те, що жінка незаконно отримувала пенсію протягом кількох років.

Преамбула така: жінка отримувала пенсію за інвалідністю, проте згодом медична комісія не підтвердила їй групу. Жінка не повідомила про це Пенсійний фонд і продовжувала в період з грудня 2020 року по квітень 2023 отримувати виплату, що вже не належала їй.

ПФУ повідомив жінку, що у разі відмови від повторного проходження медико-соціальної експертної комісії її позбавлять виплати. Справа дійшла до суду, який ухвалив компенсувати незаконно отримані від держави гроші, а саме 63 490 грн.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

У Пенсійному фонді України нагадують, що громадяни можуть бути позбавлені виплати та навіть притягнуті до відповідальності через суд, якщо вчасно не повідомляють ПФУ про зміну свого статусу:

  • зміни місця проживання (у разі переїзду з відповідної місцевості, проживання на якій дає право на отримання надбавки до пенсії);
  • зміна статусу одержувача (дострокове припинення навчання особою, яка отримує пенсію у зв’язку із втратою годувальника до 23 років);
  • зміна місця реєстрації (для вимушених переселенців);
  • зняття інвалідності (для тих, хто отримує пенсію за інвалідністю).

У Чернігові суд зобов'язав пенсіонерку повернути державі 63 тисячі гривень: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також ПФУ слід повідомити про виїзд за кордон. Українцям, які перебувають поза межами держави продовжують виплачувати пенсії, проте лише в тому випадку, якщо Україна має відповідні угоди з країною перебування громадянина.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що деякі українські пенсіонери мають право виплати від ООН.