Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

Автор: Корнєєв Ігор

ООН у рамках Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) пропонує літнім українцям доплату до пенсії. У цьому матеріалі розповімо, хто може на неї претендувати.

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати - today.ua

Умови отримання допомоги

Для того, щоб претендувати на виплату, пенсіонер повинен відповідати деяким критеріям. Програма ООН націлена на допомогу найбільш вразливим категоріям громадян України.

Перша умова: пенсія громадянина, який претендує на виплату від міжнародного фонду, не має перевищувати 3250 грн. Фактично доплата від ВПП ООН і покликана довести пенсію українця до цього значення, але при цьому вона не може бути меншою за 100 грн.

Тобто якщо ви отримуєте сумарні соціальні виплати від держави на суму 3200 грн, то з доплатою від ВПП ООН вам прийде 3300 грн. Якщо ж пенсія громадянина – 2500 грн, то в рамках програми він отримає сумарно ті самі 3250 грн, а доплата від міжнародного фонду при цьому становитиме 750 грн.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Зазначимо, що допомога виплачується упродовж трьох місяців.

Також пенсіонер має проживати у регіоні, де йдуть бойові дії чи є загроза їхнього початку. Перелік таких областей визначає Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. На сьогодні список має такий вигляд:

  • Дніпропетровська;
  • Донецька;
  • Запорізька;
  • Луганська;
  • Миколаївська;
  • Сумська;
  • Харківська;
  • Херсонська;
  • Чернігівська область.

Також для того, щоб претендувати на виплату, пенсіонер не мав отримувати жодної допомоги від міжнародних організацій з 1 березня 2023 року. Допомога для внутрішньо переміщених осіб також є причиною, через яку у виплаті від ООН можуть відмовити.

Як нараховують виплату

Зазначимо, що якщо пенсіонер відповідає всім цим критеріям, то йому не потрібно звертатися до Пенсійного фонду України чи до представників Всесвітньої продовольчої програми ООН. Виплату ПФУ призначить автоматично.

Вона може нараховуватися на пенсійну банківську картку або приходити поштою, залежно від того, який спосіб отримання пенсії обрав пенсіонер.

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Міністерстві соціальної політики повідомили, що Всесвітня продовольча програма ООН діє в Україні із серпня минулого року. У перший місяць її дії доплати отримали 260 тисяч українських пенсіонерів.

Нагадаємо, що напередодні ми розповідали, що в Україні з'явиться новий вид пенсії.