ТЦК залишають повістки у дверях квартир: роз'яснення юриста про мобілізацію

Автор: Леся Ловіцька

Представники ТЦК не завжди можуть застати військовозобов'язаних українців удома – і залишають для них повістки просто у дверях квартир. Стало відомо, як правильно чинити в таких випадках. Ситуацію роз'яснив адвокат Ростислав Кравець.

ТЦК залишають повістки у дверях квартир: роз'яснення юриста про мобілізацію - today.ua

Правозахисник зазначив, що законно врученою повісткою є лише та, яка була видана безпосередньо у руки. Українець має особисто поставити підпис, тим самим засвідчивши отримання документа. Якщо його немає, тоді дії співробітників військкоматів позбавлені юридичної сили.

Також важливо, щоб на повістці були підпис та печатка начальника ТЦК.

Таким чином, громадянин може проігнорувати виклик до військкомату – і не побоюватися покарання за бездіяльність. Вказано, що працівники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки мають дочекатися чоловіка. І навіть фотофіксація повістки не стане підставою для правових наслідків.

Популярні зараз

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

За словами Ростислава Кравця, не завжди повістки, які одержують українці, видаються для того, щоб відправити їх на передову. Насамперед потрібно, щоб чоловіки стояли на обліку, і у ТЦК знали про резерв військовозобов'язаних.

ТЦК залишають повістки у дверях квартир: роз'яснення юриста про мобілізацію

Хто має право вручати повістки

Керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков повідомив, що його підлеглі разом з поліцейськими патрулюють на міських вулицях. Він нагадав, що під час воєнного стану у всіх людей при собі мають бути документи. На їх підставі виписуються повістки для того, щоби українці відвідали військкомат.

Волков наголосив, що військовослужбовці, які патрулюють, обмежено придатні до служби. Це означає, що вони зазнали поранень і тепер за станом здоров'я переведені в роту охорони. Вони мають статус учасник бойових дій.

ТЦК залишають повістки у дверях квартир: роз'яснення юриста про мобілізацію

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Начальник ТЦК закликав громадян з розумінням ставитися до виконання їхніх обов'язків. Багато хто ходить із палицею, але працює, бо треба захищати державу від окупантів.

Раніше повідомлялося, що депутати Верховної Ради розглянули запровадження бронювання за гроші – чоловікам, які мають високі зарплати.