Ціни на каву знову зростуть: у світі катастрофічно знизився збір кавових зерен

Автор: Марченко Любов

У світі чекають великого зростання цін на каву. Вартість улюбленого напою йде вгору через зниження врожаю робусти, який зібрали у В'єтнамі.

Ціни на каву знову зростуть: у світі катастрофічно знизився збір кавових зерен - today.ua

Про це повідомило видання Bloomberg.

У самому В'єтнамі підтверджують невтішні дані щодо врожаю кави. Так, заступник голови В'єтнамської асоціації кави і какао До Ха Нам каже, що в цьогорічному сезоні в його країні отримано лише 1,6 млн тонн кави проти 1,78 млн тонн, що було зібрано торік.

Внутрішній в'єтнамський ринок уже відреагував на такий обмежений врожай 40-відсотковим підвищенням цін. Відповідно полетіли ціни вгору і на світовому ринку. Так, у Лондоні на біржових торгах вартість робусти досягла 15-річного максимуму. Ціни на біржі злетіли відразу на 10%.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Таке зменшення врожаю сталося, насамперед, через скорочення площ, на яких вирощують кавові дерева. Найбільше скоротились плантації у провінціях Даклак і Дакнонг. Таким чином, замість 700 тис. гектарів плантацій із кавовими зернами, які ще були торік, цьогоріч під цю культуру було відведено лише 600 тисяч гектарів.

Ціни на каву знову зростуть: у світі катастрофічно знизився збір кавових зерен

Крім того, у самому В'єтнамі зростає внутрішнє споживання кави. Так, зараз на внутрішньому ринку реалізують 260 тис. тонн кави, а відповідно до прогнозів споживання може зрости до 350-400 тис. тонн. Це станеться завдяки тому, що в країні от-от мають запрацювати кілька нових заводів, які вироблятимуть розчинну каву.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, на обсягах виробництва кави негативно позначились законодавчі зміни, що запрацювали в Євросоюзі. Так, закон забороняє постачання та продаж на території ЄС товарів, які були отримані внаслідок вирубування лісів та використання дитячої праці.

Нагадаємо, каву можна приготувати зовсім без води. Гурмани мають сповна оцінити ніжний смак такого напою.