Три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні

Автор: Корнєєв Ігор

Національний банк України розповів, що на початку війни три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні. Це робилося з відома та дозволу регулятора.

Три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні - today.ua

На деяких ділянках фронту після вторгнення 24 лютого 2022 року наступ росіян розвивався стрімко. При неможливості евакуювати гроші, що є в банках, їх навмисно псували, щоб вони не дісталися ворогові.

Національний банк України повідомив, що такий дозвіл отримали десять фінансових установ, три з них скористалися цією можливістю. Регулятор не розкриває назви банків та суми, які таким чином були виведені з готівкового обігу.

У НБУ зазначили, що після початку повномасштабної війни до такої крайньої міри вдавалися лише у 2022 році.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Хоча ця практика для України не нова. У 2014 році, коли росіяни вперше зробили замах на територіальну цілісність нашої країни, банки на Донбасі також отримували такий дозвіл. Чи виконали вони рекомендації регулятора, Нацбанк не повідомив.

Зазначимо, що механізм пошкодження купюр може бути різним: від фізичного проколу до фарбування щонайменше половини банкноти. Через брак достатньої кількості спеціальних коштів, співробітники банку іноді використовували для псування готівки просту соняшникову олію.

Три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виведена таким чином з обігу маса грошей ніяк не впливає на фінанси країни. Співробітники банку складали відповідні акти, які згодом передавали до НБУ. Регулятор вважав цю суму виведеною з обороту і проводив додрук готівки на аналогічну суму.

Нагадаємо, напередодні Національний банк України встановив курси долара та євро на 24 травня. Обидві валюти поновили історичний максимум.