“Треба шукати собі місце служби заздалегідь“: як мобілізуватися до бажаного підрозділу та за фахом

Автор: Леся Ловіцька

Українці потрапляють до армії через мобілізацію чи за контрактом. Стало відомо, як можна приєднатися до бажаного підрозділу та за служити спеціальністю. Військові закликали шукати місця заздалегідь.

“Треба шукати собі місце служби заздалегідь“: як мобілізуватися до бажаного підрозділу та за фахом - today.ua

Громадяни мають можливість вступити на службу туди, куди вони хочуть, але гарантій немає. Офіцер медичної служби 112 окремої бригади ТРО Олександр Антонов звернув увагу на те, що слугуватиме краще з однодумцями, людьми, з якими є спільні цінності. Це важливо, бо справа навіть не у роботі – доводиться жити з побратимами.

"Треба шукати собі місце служби заздалегідь. Про це всі говорять уже давно. Коли ви вже отримали повістку і потрапили у військкомат, може бути пізно і з високою ймовірністю ви потрапите туди, куди вирішить військкомат. Люди, які потрапляють у військкомат з недефіцитними військово- обліковими спеціальностями йдуть на перенавчання на спеціальності, які зараз потрібні країні", - пояснив військовослужбовець.

Військкомати підбирають посади у ЗСУ відповідно до заявок від командування та військово-облікової спеціальності чоловіка. Але далеко не завжди враховуються побажання військовозобов'язаних

Популярні зараз

Сирський терміново готує два стратегічні плани для ЗСУ, - Зеленський

Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені

Багатодітні батьки також підлягатимуть мобілізації: юристи розкрили підводні камені нового законопроєкту

Представник ТЦК роз'яснив відповідальність щодо неявки за повісткою

Начальник юридичної служби 32-й ОМБр Денис Томілін зазначив, що за бажання служити і небажання потрапити до конкретного підрозділу слід просто прийти до ТЦК. При прагненні обійняти конкретну посаду чи потрапити у певний підрозділ чи рід військ, не треба чекати повістки, бо побажання, швидше за все, не врахують.

Є можливість служити за договором або бути мобілізованим до демобілізації. Загальна рекомендація для потенційних військовослужбовців – стежити за сторінками підрозділів у соціальних мережах, де повідомляють про набір.

Якщо чоловіка вже викликали до військкомату, буде складніше обрати підрозділ. Він може швидко пройти ВЛК і його відправлять до військової частини. Просто не буде часу шукати вакансії, відгукуватися на них і проходити відбір.

Керівниця військового департаменту платформи рекрутингу Lobby X Ольга Бандрівська зазначила, що у такому разі потрібно орієнтуватися на вакансії з можливістю переводу.

“Треба шукати собі місце служби заздалегідь“: як мобілізуватися до бажаного підрозділу та за фахом

Вона порадила майбутнім новобранцям пройти обстеження та фізично підготуватися до служби. Також потрібно пройти теоретичну підготовку – профільне навчання буде перевагою. Знадобиться і якісний курс із тактичної медицини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це у будь-якому разі знадобиться і може врятувати вам життя. Ці три кроки будуть додатковою перевагою для кандидата при відборі на вакансію", - цитує Бандріївську "Українська правда".

Нагадаємо, що мобілізованим чоловікам у Києві виплатять по 30 тис. грн.