Торгові мережі попереджають українців про різке підвищення цін на продукти

Автор: Марченко Любов

В Україні ще до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти. Вартість харчів зросте на 15-30%. Причому це, ймовірно, не останнє подорожчання, і восени воно також продовжиться.

Торгові мережі попереджають українців про різке підвищення цін на продукти - today.ua

Про це, зокрема, йдеться у статті Forbes Ukraine.

Там пишуть, що найбільші торгові мережі, які працюють практично в усіх регіонах України, вже попередили про те, що довго не зможуть стримувати ціни. Вартість деяких продуктів вже зросла і продовжить зростати надалі. Однак це лише початок. Адже, як на етапі виробництва продуктів, так і на етапах їхнього транспортування, зберігання та продажу, діє низка несприятливих факторів, кожен з яких провокує підвищення ціни.

Найбільше, звісно ж, здорожчують виробництво і зберігання продукції перебої з електрикою. Адже багато виробничих процесів у харчовій галузі пов'язані з використанням електроенергії. Крім того, наявність електрики має неабияке значення для зберігання продуктів, особливо у м'ясній та молочній промисловості.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Крім того, виробники та реалізатори називають такі несприятливі фактори, що призводять до підвищення вартості продукції:

  • зростання витрат на логістику. До речі, вже з липня, якщо підвищать акциз на пальне, його вартість різко піде вгору, що спровокує новий виток витрат на доставку сировини і готової продукції;
  • девальвацію гривні. Процес здешевлення національної валюти пришвидшився через брак коштів у бюджеті;
  • зменшення обсягу продуктів у магазинах та перебої з постачанням, які вже почалися;
  • дефіцит кваліфікованих кадрів. Це пов'язано із відтоком населення за кордон, а також із мобілізацією багатьох спеціалістів.

Якщо до цього додати ще й майбутні витрати підприємців на так звану "економічну мобілізацію", а також підвищення податків, яке влада анонсує ледь не з кожної праски, то це лише загострить ситуацію.

Торгові мережі попереджають українців про різке підвищення цін на продукти

Виробники вже попередили, що будуть змушені підвищувати ціни

Голова ради директорів "Союзу молочних підприємств України" Вадим Чагаровський попередив, що використання генераторів вже змушує виробників молочки підняти ціни на 10%. А до кінця літа, очевидно, їхня ціна зросте на чверть або й на третину від теперішньої.  

Про зростання цін на хліб також попередив ще раніше президент "Всеукраїнської асоціації пекарів" Юрій Дученко. Адже, за його словами, випічка хліба потребує безперервного постачання електроенергії. Якщо світло пропадає в процесі випічки, то такий хліб вже можна відправляти у брак.

Крім того, у "Союзі птахівників України" також повідомили, що через перебої з електрикою цьогоріч виникли проблеми з оновленням поголів'я, що призведе до різкого скорочення, а подекуди й повного занепаду виробництва яєць і курятини.

Які дані надходять із торгових мереж?

Супермаркети Auchan повідомляють, що у них вже зросли ціни на хліб і цукор, оскільки деякі підприємства, що виробляють цю продукцію, або призупинили виробництво, або чекають на подальше подорожчання продукції, щоб продати її за вищою ціною.

Мережа АТБ попереджає про зростання цін на рибні консерви, майонез та соняшникову олію. Дещо вже стало дорожчим, а дещо зросте в ціни упродовж червня-липня.

Мережі Varus та Fozzy Group (супермаркети "Сільпо" та "Фора") поки що "тримають ціновий фронт", але попереджають, що це ненадовго. Крім того, ці супермаркети вже почали замовляти менше товарів, що швидко псуються. Насамперед, м'ясної та молочної продукції.

Таким чином, зважаючи на причини і наслідки, які панують у системі виробництва харчових продуктів і торгівлі ними, аналітики Forbes, прогнозують до кінця літа зростання цін на всі продукти до 15%, а на продукцію молочної галузі – до 30%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звісно, влітку та на початку осені дещо рятуватимуть ситуацію овочі та городина, на які очікується сезонне падіння цін. А от із другої половини осені та взимку може бути дуже велика скрута. Тим більше, що багато підприємців вже сьогодні заявляють про згортання виробництва.

Нагадаємо, генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак попередив про різке зростання цін на всі товари та послуги через підвищення акцизу на пальне.