Техніка “Квадратне дихання“: як здобути спокій під час війни

Автор: Дружиніна Надія

Техніка "Квадратне дихання" – це проста ефективна техніка дихання, яка допомагає заспокоїтися та впоратися зі стресом під час війни та нестабільності. Вона передбачає рівномірне дихання, що допомагає знизити рівень стресу та заспокоїти нервову систему.

Техніка “Квадратне дихання“: як здобути спокій під час війни - today.ua

Як виконувати "квадратне дихання":

  • 1. Вдих: Повільно вдихайте через ніс, рахуючи до чотирьох.
    2. Затримка дихання: Тримайте повітря у легенях, рахуючи до чотирьох.
    3. Видих: Повільно видихайте через рот, також рахуючи до чотирьох.
    4. Затримка після видиху: Затримайте дихання знову на чотири секунди.

Техніка “Квадратне дихання“: як здобути спокій під час війни

Повторіть цикл протягом декількох хвилин. Це допоможе тілу та розуму розслабитися.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Квадратне дихання — давня техніка, яка зараз використовується в медицині для відновлення мозкової діяльності, зокрема після Альцгеймера чи інсульту. Ця практика корисна для нервової системи, сприяє покращенню пам'яті та уваги. Першим цю техніку використав американський нейрохірург Рахул Джандіал.

Переживання стресу та тривоги під час бомбардувань є нормальною реакцією організма. Психологи надали кілька порад, як пережити цю ситуацію:

  1. Важливо дбати про себе, відволікатися на позитивні враження та шукати підтримку, коли це необхідно. Ви можете відчути страх, гнів, смуток або безсилля, і це нормально.
  2. Варто поділитися своїми переживаннями: розмовляйте з друзями, родиною або професійним психологом. Висловлення своїх думок та почуттів допомагає впоратися зі стресом.
  3. Зосередьтеся на самодопомозі: здоровий сон, регулярні фізичні вправи та збалансоване харчування підтримують як фізичне, так і емоційне здоров'я.
  4. Спробуйте медитації, йогу або просто усвідомлені прогулянки на прирооді, які можуть допомогти вам залишатися у теперішньому моменті та зменшити вплив стресу.
  5. Встановіть алгоритм звичних дій: дотримуватися повсякденної рутини, це допоможе відновити відчуття контролю та передбачуваності життя.

Головне