Today.ua

Тариф на світло має становити 8 грн: у Кабміні зробили заяву про “політичний компроміс“

В Україні очікується підвищення тарифу на світло. У Кабміні зробили заяву про політичний компроміс. Ним назвали будь-яку вартість електроенергії, яка менша за 8 грн за кіловат-годину.

Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко заявив, що держава повинна знайти можливість балансувати між ринковими реаліями, економічною доцільністю, а також соціальним захистом населення.

Вказано, що середня ринкова ціна на світло, яку сплачує дрібний бізнес — близько 8 грн//кВт-год. Це еквівалент собівартості на внутрішньому ринку. За словами Бойко, зараз влада не може дозволити встановити аналогічну ціну для побутових споживачів.

"Треба розуміти, що поточний рівень ціни у 2,64 грн насправді покриває, і то по багатьох регіонах не в повному обсязі, лише транспортну складову. Тому будь-яка цифра, відмінна від 8 грн, це політичний компроміс між тим, що вимагає галузь і тим, що держава зможе собі дозволити в якості розумного балансу між економічною доцільністю та соціальним захистом населення", - уточнив помічник Дениса Шмигаля.

За словами радника голови уряду, Україна не зможе уникнути підвищення цін на світло, але це буде не ринкова ціна, а політичне рішення.

Він пояснив, що тариф 2,64 грн не дозволяє збалансувати діяльність Енергоатома й Укргідроенерго, які зі своїх оборотних коштів фінансують знижену ціну для населення.

"Це буде політичне рішення. Вартість не може бути значно нижче 4 грн", - наголосив експерт.

За словами Бойко, обмеження електроенергії можуть тривати до серпня-вересня. Дефіцит буде й взимку, навіть якщо погода буде теплою.

Близько 40% генеруючих потужностей України значно пошкоджено або знищено. На решту важко розраховувати. За словами Юрія Бойко, важливо забезпечити ощадливе використання електроенергії населенням. Це дозволить легше проходити важкий період.

Раніше у Верховній Раді спрогнозували двократне підвищення тарифу на електроенергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ