Тарифи на водопостачання в Україні потрібно підвищити на 60%, - Попенко

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується підвищення тарифів на водопостачання. Однак вартість кубометра води буде відрізнятися залежно від регіону. Комунальники спрогнозували зміну сум у платіжках на 50-60%.

Тарифи на водопостачання в Україні потрібно підвищити на 60%, - Попенко - today.ua

Тарифи на водопостачання планували підвищити ще у 2023 році – разом із тарифами на світло. Вартість електроенергії для побутових споживачів з 1 червня зросла. Однак ціни на воду залишилися незмінними. Президент Володимир Зеленський розкритикував рішення НКРЕКП підвищити тарифікацію. Глава держави закликав шукати інші способи вирішення проблем – не за рахунок побутових споживачів.

Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко повідомив, що вітчизняні водоканали перебувають у незадовільному стані. Вони гостро потребують модернізації та ремонту.

Це залежить від позиції власника такого підприємства. 99% водоканалів надано органам місцевого самоврядування. Якщо останні 10-20 років вони вкладали кошти у заміну обладнання та мереж, вони можуть дозволити собі менше піднімати тарифи.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

За словами Попенка, гроші, отримані від споживачів, не завжди спрямовувалися на потрібні цілі. Не секрет, що в ряді випадків вони просто "зникали". При цьому в одного водоканалу обладнання могло зноситися менше, ніж в іншого. Тому потреба у коштах у них буде різною.

"Кошти споживачів розкрадалися, а зараз виходить, що треба піднімати тарифи на 50%, 60%".

Вказано, що водоканалам стає складніше розраховуватись за електроенергію – вони мають серйозні борги. Однак Олег Попенко наголосив, що підвищення тарифів призведе до ще більшої заборгованості з боку самих споживачів. Тому що люди не мають можливості оплачувати такі великі суми.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося про тарифи на постачання та розподіл газу, які діятимуть у квітні.

Також можна порівняти тарифи на електроенергію в Україні та країнах Європи, де вона набагато дорожча.