Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

Автор: Леся Ловіцька

В Україні другий рік поспіль обговорюють подорожчання водопостачання. Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представила нові тарифи, проте рішення щодо всіх областей ще не ухвалено. Стало відомо, в яких містах все ж змінили вартість води для населення.

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України - today.ua

Наступного місяця підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення заплановано у Чорткові Тернопільської області. Однією із причин зміни стало подорожчання електроенергії, а також зростання мінімальної заробітної плати. Вода для місцевих жителів стане дорожчою на 17%.

Про це повідомили у пресслужбі Чортківської міської ради. Так, кубометр води подорожчає з 34,91 до 42,25 грн. А водовідведення, яке коштувало 23,11 грн за кубометр, подорожчає до 25,77 грн. Загалом загальний тариф на зазначені послуги зросте на 10 грн — з 58,02 до 68,02 грн.

Раніше тарифи на воду відкоригували для абонентів Чортківського водоканалу. Так, з 1 травня водопостачання коштуватиме 42,25 грн за кубометр, а водовідведення – 25,77 грн. За дві комунальні послуги місцеві жителі сплачуватимуть 68,02 грн.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Підвищення тарифів на воду з 1 травня зачепить і споживачів у місті Люботин Харківської області.

Нині ціна кубометра не відповідає собівартості. Централізоване водопостачання подорожчає для побутових споживачів на 21,6% - до 38,16 грн за кубометр. Тариф для бюджетних організацій збільшиться 7,1% - до 69,96 гривні за кубометр. Для решти споживачів він збільшиться на 2,6% — до 90,48 грн за кубометр.

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Послуги з централізованого водовідведення подорожчають на 16,5% - до 47,04 грн за кубометр. Для бюджетних організацій зростання становитиме 6,4% – до 114,36 грн за кубометр. Інші споживачі платитимуть на 3,3% більше — 192,78 грн за кубометр. Очищення стоків подорожчає на 2% - до 49,74 грн.

Нагадаємо, як знизити тариф на електроенергію на 60%.