Названо тариф на електроенергію з 1 травня: хто платитиме на 60% менше

Автор: Леся Ловіцька

В Україні дедалі частіше звучить інформація про те, що тариф на електроенергію зросте. Зараз питання полягає лише в тому, коли це станеться, і наскільки великким буде стрибок. Стало відомо, як платити за комунальну послугу на 60% менше.

Названо тариф на електроенергію з 1 травня: хто платитиме на 60% менше - today.ua

Тариф на світло для побутових споживачів підняли у червні 2023 року. Наразі він становить 2,64 грн/кВт-год. Як відомо, раніше вартість кіловат-години варіювалася у залежності від використання. Якщо сім'ї було потрібно до 250 кВт-год, вони платили за них по 1,44 грн, а якщо ліміт був перевищений – 1,68 грн.

У травні тариф на електроенергію не підвищуватимуть. Однак у найближчому майбутньому це відбудеться. Депутат Верховної Ради Олексій Кучеренко, який очолює Комітет з питань енергетики, заявив, що собівартість кіловат-години досягла 3,50 грн. Він побоюється, що Кабмін незабаром буде змушений переглянути цінову політику. Це пов'язано з масштабними руйнуваннями в енергетичній системі України, спричиненими обстрілами з боку росіян.

"Я боюся, що зараз уряд доводитиме до цієї собівартості. Я логіку таку розумію", - зазначив народний обранець. Він додав, що такий стан речей йому не подобається, як і 99% усіх громадян. Однак це вимушене рішення.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

 

Як платити за світло на 60% менше?

Українці можуть встановити замінити свій лічильник електроенергії на економний – двозонний чи тризонний. У першому випадку вони зможуть платити за кіловат-годинник за денним та нічним тарифом. А в другому – відповідно до пікового, напівпікового та нічного періоду.

Двозонний лічильник електроенергії поділяє добу на два періоди: з 7.00 до 23.00, а також з 23.00 до 7.00. У нічний час тариф буде нижчим на 50% - 1,32 грн/кВт-год.

Тризонний лічильник ділить добу вже на три періоди. Звичайна вартість кіловат-години у напівпіковий період з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00. А з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 – піковий період, коли громадяни масово використовують ресурс. У зазначений годинник послуга буде надаватися по 3,96 грн/кВт-год.

Максимальна економія чекає на власників тризонних лічильників, які активно користуватимуться технікою з 23.00 і до 7.00. Тарифікацію у цей період знижено на 60%. Споживачі платитимуть за кіловат-годину лише 40% - 1,05 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як замінити лічильник

Звертайтесь до обленерго за місцем проживання. Прилад купуєтеся за власні кошти. Також потрібно заплатити за встановлення, проте такий пристрій швидко окупається.

Раніше повідомлялося, які тарифи будуть встановлені на газ з 1 травня: подано дані від усіх постачальників.