Тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50%

Автор: Леся Ловіцька

Вже у 2024 році тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50%. Про це повідомили на Першому водному форумі Житомирської області.

Тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50% - today.ua

Президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький назвав причину можливого подорожчання послуг. Це пов'язано з необхідністю забезпечити повноцінну роботу водоканалів. Зараз багато складнощів.

Наголошено, що востаннє тарифи змінювали у 2021 році. У 2022-му подорожчали електроенергія, матеріали, обладнання для ремонту, реагенти – це складові собівартості комунальної послуги. Вони зросли у 1,5-3 рази.

При цьому у 2021-му не враховувалася заробітна плата персоналу. На даний момент робітники у середньому одержують 10 тис. грн на місяць. Спостерігається відтік кадрів, також треба враховувати, що тисячі працівників водоканалів мобілізовані та служать у ЗСУ.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

За словами Новицького, середнє підвищення тарифу на водопостачання мало відбутися влітку 2023 року. Очікувалося, що послуга подорожчає на 30%. Сім'я із трьох осіб платила б у середньому на 60 грн більше.

"Оскільки тарифи на цей рік не були встановлені, то на 2024 рік їх потрібно підвищити приблизно на 50%", - пояснив експерт.

Тариф на водопостачання в Україні може зрости на 50%

Ситуація з тарифами на воду в Україні

Тариф на водопостачання планували підвищити з 1 січня 2023 року, але рішення було скасовано та направлено на доопрацювання. Далі надійшли пропозиції щодо подорожчання послуги у два етапи – з 1 квітня та з 1 липня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

НКРЕКП у червні погодила підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Вони мали зрости на 32%. Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення – його скасували. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував перекласти проблеми водоканалів на місцеві бюджети.

Нагадаємо, яким буде тариф на електроенергію з 1 грудня.