Там немає обстрілів та комендантської години: в Україні злетіли ціни на квартири в одному місті

Автор: Леся Ловіцька

Переселенці найчастіше обирають міста у західному регіоні України, тому там подорожчало житло. Названо обласний центр, у якому злетіли ціни на квартири.

Там немає обстрілів та комендантської години: в Україні злетіли ціни на квартири в одному місті - today.ua

Українці, які були змушені міняти місце проживання, рятуючись від війни, найчастіше зупиняються у центрі та на заході країни. Там різко зріс попит на квартири, а разом із ним і їхня вартість. В Ужгороді різко подорожчало житло як в оренду, так і у продажу.

Квартири в адміністративному центрі Закарпатської області різко зросли у ціні на 20% у доларовому еквіваленті та у кілька разів у гривневому. Це пов'язано з тим, що з початку повномасштабної війни там було лише кілька ракетних атак і немає комендантської години. Комфортні умови приваблюють максимум громадян, тому ринок нерухомості там належить продавцю.

Місцевий рієлтор Олена Біровчак повідомила, що після наступу російських окупантів квартири у центрі почали здавати по 450 доларів на місяць, що здавалося неможливим до 24 лютого 2022 року.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

За словами аналітикині, такою була ціна за новобудову. Наразі оренда такого житла знизилася до 350 доларів, а до початку повномасштабної війни становила 250 доларів.

"Вартість вдвічі-втричі зросла, але потім трохи знизилася", - поділилася Бировчак.

Експертка ринку нерухомості в Ужгороді Оксана Станко уточнила, що раніше нерухомість частіше винаймали студенти, які приїжджали на навчання, а зараз головними клієнтами є переселенці. Деякі родини приїжджають до Ужгорода перед початком опалювального сезону, бо в їхніх містах очікуються обстріли.

У листопаді однокімнатну квартиру у хрущовці чи панельному будинку можна винайняти за 12 тис. грн. Таке ж житло в новобудовах коштуватиме 16-18 тис. грн.

"Наприклад, однокімнатну квартиру на вул. Капушанська (новобудова) площею 40 квадратів здають в оренду за 500 доларів. За таку ж ціну намагаються здати однокімнатну на вул. Бєлінського (квартира у новобудові площею 45 кв. м), - цитує Станко "Обозреватель ".

Там немає обстрілів та комендантської години: в Україні злетіли ціни на квартири в одному місті

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо зважати на ціни в доларовому еквіваленті, квартири подешевшали по всій Україні. Якщо у 2021 році житло у Києві продавали за 70 тисяч доларів, то тепер воно коштує 55-60 тисяч доларів. При цьому у 2021-му ціна становила 1,9 мільйона гривень, а у 2023-му вже 2,6 мільйона гривень.

Раніше повідомлялося про подорожчання квартир у Львові: названо ціни на житло на первинному та вторинному ринках.