Головнокомандувачу Олександру Сирському доручено розробити два стратегічні плани для ЗСУ на 2024 рік. Один із них буде розроблено з урахуванням допомоги від США, яка має надійти. Інший – на той випадок, якщо цієї допомоги не буде.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Як повідомив президент, новому головнокомандувачу ЗСУ доручено розробити для війська два стратегічні плани: з урахуванням допомоги від США і на випадок, якщо цієї допомоги так і не буде.
У першому випадку ЗСУ зможуть не лише ефективно оборонятись, але й вести наступальні дії на окремих напрямках. Якщо ж усе-таки доведеться діяти за другим сценарієм, то українське військо буде змушене лише оборонятись. Причому навіть і це буде проблематичним, оскільки ЗСУ уже тепер потерпають від нестачі боєприпасів.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До речі, про наслідки можливого "снарядного голоду" днями говорив і Давид Арахамія. Головний парламентський "слуга" заявив, що влада буде змушена провести додаткову мобілізацію, аби компенсувати нестачу боєприпасів додатковим контингентом живої сили на проблемних ділянках фронту.
Втім, Володимир Зеленський також повідомив, що поспілкувався зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном, і той начебто завірив нашого гаранта у підтримці України.
Як відомо, законопроект про військову допомогу Україні "застряг" саме у Палаті представників. Його блокують конгресмени-республіканці, які хочуть виторгувати більш жорсткі заходи у міграційні політиці США. Вони готові розблокувати допомогу Україні, але в обмін на посилення контролю за південним кордоном США, який щоденно перетинають мігранти з Мексики. У свою чергу, представники демократичної партії США, які є однопартійцями чинного президента Джо Байдена, намагаються зберегти м'яку міграційну політику. Адже серед мігрантів є немало їхніх потенційних виборців.
Отже у блокуванні республіканцями закону про допомогу Україні, як і в лобіюванні цього закону демократами, немає нічого особистого – лише політика і вибори. Обидві партії намагаються забезпечити собі більший "шматок" електорату.
Нагадаємо, у Сенаті США запропонували дати допомогу Україні в кредит або в обмін на корисні копалини.