Субсидія непрацюючим пенсіонерам: як оформити виплати по-новому

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні право на отримання субсидій мають непрацюючі пенсіонери. У Пенсійному фонді нагадали, які обов'язкові умови існують для отримання ними соціальних виплат на оплату комуналки.

Субсидія непрацюючим пенсіонерам: як оформити виплати по-новому - today.ua

Якщо непрацюючий пенсіонер зареєстрований і проживає у житловому приміщенні один, для отримання субсидії йому необхідно лише подати заяву та декларацію в онлайн-режимі на сайті ПФУ або оффлайн.

Якщо разом з пенсіонером у будинку чи квартирі зареєстровані інші особи, які фактично не проживають за місцем реєстрації, до заяви і декларації додатково подаються документи, що підтверджують непроживання у житловому приміщенні таких осіб.

Це можуть бути:

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

  • довідка про навчання або працевлаштування особи в іншому населеному пункті;
  • довідки ЖЕК, ОСББ або ЖБК про непроживання особи за адресою домогосподарства;
  • довідка про сплату спожитих ЖКП за іншою адресою чи акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання.

Субсидія непрацюючим пенсіонерам: як оформити виплати по-новому

Українцям спростили процедуру оформлення субсидій із жовтня. Крім того, розмір допомоги на оплату комунальних послуг взимку зріс. Минулого опалювального сезону українці в середньому отримували до 1600 гривень на місяць, цього року виплати зросли для кожного індивідуально, в залежності від зростання комунальних платежів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Розмір субсидій розраховується індивідуально для кожної сім'ї на основі її доходів. Як відомо, на субсидію можуть розраховувати ті родини, плата за комуналку у яких перевищує 15% від їх сумарного місячного доходу.

Нагадаємо, сім'ї з боргами за комунальні послуги можуть отримати субсидії за однієї умови.