Стало відомо про зміни в оплаті комуналки під час війни: хто може не сплачувати за послуги

Автор: Леся Ловіцька

В Україні під час воєнного стану зазнали змін правила оплати комунальних послуг. Зокрема це стосується території з активними бойовими діями та тимчасово окупованих.

Стало відомо про зміни в оплаті комуналки під час війни: хто може не сплачувати за послуги - today.ua

Про це повідомили у пресцентрі Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Зазначено, що відповідно до урядової постанови №206, в умовах воєнного стану в Україні для населення у регіонах, де йдуть бої, або якщо нерухоме майно громадянин було пошкоджено внаслідок воєнних дій, заборонено:

  • нарахування плати за ЖКП з дати початку до дати завершення тимчасової окупації територій та стягнення заборгованості за комуналку, яка сформувалася після 24 лютого 2022 року у період окупації;
  • припинення/зупинення надання ЖКП у разі їх оплати не в повному обсязі послуги або повної несплати;
  • нарахування та стягнення неустойки (пені, штрафів), річних процентів, інфляційних нарахувань на заборгованість, утворену за неповне та/або несвоєчасне внесення плати за ЖКП;
  • стягнення заборгованості за ЖКП, яка сформувалася після 24.02.22 до дати припинення воєнних дій, зокрема для осіб, які виїхали та поінформували про це постачальника послуг.

Наголошено, що у разі порушення прав у галузі надання житлово-комунальних послуг, потрібно звертатися до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Стало відомо про зміни в оплаті комуналки під час війни: хто може не сплачувати за послуги

Комуналка подорожчала

В Україні збільшилися тарифи на комунальні послуги – загалом на 13%. Проаналізовано період з травня 2023 року до травня 2024 року. Найбільше подорожчала електроенергія - одразу на 69,7%.

У Держстаті уточнили, що вартість управління багатоквартирними будинками зросла на 4,9%, утримання та ремонт житла – на 3,5%, а прибирання сміття – на 2%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українці втрачають квартири через комунальні борги.

Раніше повідомлялося про те, що тариф на електроенергію можна знизити вдвічі та сплачувати за кожну кіловат-годину 2,16 грн.